سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  جمعه 13 تیر 1399  ::  10:36   

رسانه تصویری نتفلیکس در ترکیه فیتلر شد

سرویس ترکیه – در پی انتقاد رئیس جمهور ترکیه از عملکرد برخی کاربران فضای مجازی، پارلمان ترکیه دستور فیلترینگ رسانه تصویری نتفلیکس را صادر کرد.

به گزارش کردپرس، در پی انتقاد شدید رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه از عملکرد برخی کاربران شبکه های مجازی و تأکید بر ضرورت شکل دهی و ایجاد ضوابط در کنترل شبکه های مجازی، مجلس ترکیه طرح ساز و کار شبکه های مجازی را که مدت زمان مدیدی است بر روی آن کار می کند سرعت بخشیده و در اولین اقدام دستور فیلتر رسانه تصویری نتفلیکس را صادر کرده است.

به نوشته روزنامه بیرگون، حزب عدالت و توسعه (AKP) بلافاصله بعد از اظهارات رئیس جمهور ترکیه طرح فیلترینگ سایت آمریکایی نتفلیکس را که مخاطبان زیادی در کشور ترکیه نیز دارد، به مجلس ارائه کرده و با تصویب این طرح، پارلمان به تمام شرکت های تأمین کننده اینترنت پرسرعت در ترکیه دستور فیلتر کردن این رسانه را صادر کرده است.

لازم به ذکر است، اردوغان طی اظهاراتی عنوان کرد بود: «برای اصلاحات هم حقوقی و هم مالی در خصوص مجراهای شبکه های مجازی هر چه سریعتر اقدامات لازم را انجام خواهیم داد. بعد از آن که اقدامات حقوقی به اتمام رسید از موضوع فیلترینگ تا مجازات ها قضایی و مالی را در نظر خواهیم گرفت. ترکیه جمهوری موز نیست. کسانی که قوانین اداری و قضایی این کشور را نادیده بگیرند ما نیز آنان را نادیده خواهیم گرفت».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه