سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  جمعه 13 تیر 1399  ::  14:02   

دیدار هیئت بلندپایه عراقی با نخست‌وزیر لبنان در بیروت

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نخست وزیر لبنان و یک هیئت بلندپایه عراقی درباره مبادلات تجاری و همکاری دو کشور در زمینه های تجاری و صنعتی گفت و گو کردند.

به گزارش کردپرس، خبرگزاری رسمی عراق (واع) پیش از ظهر امروز (جمعه) از سفر رسمی یک هیئت بلندپایه شامل احسان عبدالجبار، وزیر نفت، منهل عزیز، وزیر صنایع و معادن و علاء الجبوری، وزیر بارزگانی این کشور به شهر بیروت، پایتخت لبنان خبر داد.

خبرنگار واع در بیروت نیز در این باره گزارش داد که هیئت بلندپایه عراقی در جریان سفر خود به این شهر، با حسان دیاب، نخست وزیر لبنان دیدار کرده و در این دیدار نیز دو طرف مسائل تجاری و صنعتی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

به گفته این خبرنگار، هیئت بلندپایه عراقی و نخست وزیر لبنان در دیدار خود همچنین به بررسی مسئله صادرات نفت عراق به لبنان در مقابل واردات محصولات کشاورزی و صنعتی می پردازند.

پایگاه خبری النشره لبنان نیز در این باره گزارش داد که دیاب مبادلات تجاری میان دو کشور از جمله واردات نفت از عراق در مقابل صادرات محصولات کشاورزی و صنعتی به این کشور را با هیئت مذکور بررسی کرده است.

خبرنگار شبکه المیادین در بیروت نیز به نوبه خود فضای حاکم بر دیدار نخست وزیر لبنان و هیئت بلندپایه عراقی را مثبت ارزیابی کرده و آن را نشانه تقویت همکاری دو کشور در زمینه های مختلف در آینده برشمرد.

برچسب‌ها:
#عراق
#لبنان
#حسان دیاب
#روابط بغداد و بیروت