سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  جمعه 13 تیر 1399  ::  18:21   

سخنگوی وزارت خارجه عراق خبر داد؛

تلاش بغداد برای دستیابی به راه‌حل سیاسی با آنکارا جهت توقف عملیات ترکیه در عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان - سخنگوی وزارت خارجه عراق تاکید کرد که کشورش در راستای دستیابی به یک راه حل سیاسی برای پایان یافتن عملیات نظامی ترکیه تلاش می کند.

به گزارش کردپرس، احمد الصحاف، سخنگوی وزارت امور خارجه عراق بعد از ظهر امروز (جمعه) در گفت و گو با شبکه خبری اسکای نیوز عربی اعلام کرد که به دنبال دستیابی به یک راه حل سیاسی برای متوقف ساختن عملیات نظامی ترکیه در شمال کشورش هستند و احتمال طرح این مسئله در شورای امنیت سازمان ملل متحد را نیز بررسی می کنند.

الصحاف در این باره اظهار داشت: برای دستیابی به یک راه حل سیاسی با ترکیه جهت توقف عملیات نظامی یک جانبه این کشور در خاک عراق در تلاش هستیم.

سخنگوی وزارت خارجه عراق در ادامه نیز تصریح کرد: درخواست برگزاری یک جلسه فوری کشورهای عربی برای بررسی عملیات نظامی ترکیه در عراق و همچنین رفتن به شورای امنیت سازمان ملل برای متوقف ساختن این عملیات خصمانه را بررسی می کنیم.

یادآور می شود که وزارت دفاع ترکیه دو هفته پیش و در فاصله دو روز، از آغاز دو عملیات هوایی و زمینی نیروهای ارتش این کشور علیه حزب کارگران کردستان (PKK) در شمال عراق تحت عنوان "چنگال عقاب" و "پنجه ببر" خبر داده بود.

برچسب‌ها:
#عراق
#ترکیه
#وزارت خارجه
#راه حل سیاسی
#عملیات نظامی