سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  جمعه 13 تیر 1399  ::  19:53   

مراجعه به آرامستان های سقز ممنوع است

سرویس کردستان- سرپرست شهرداری سقز با بیان اینکه سقز و کردستان هنوز جزو استان‌های قرمز از لحاظ شیوع ویروس کرونا هستند، گفت: درب آرامستان‌های این شهر بسته و هر گونه مراجعه تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، وریا نعمانی اظهار داشت: با توجه به مصوبات ستاد کرونای شهرستان و برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا هر گونه حضور در آرامستان‌ها تا اطلاع ثانوی ممنوع بوده و درب این اماکن بسته است.

وی افزود: برگزاری مراسم ترحیم و عزاداری در شهرستان ممنوع است و در زمان خاکسپاری اموات نیز تنها تعداد محدودی از بستگان درجه یک متوفی امکان حضور در آرامستان و انجام مراسم تشییع و تدفین دارند.

سرپرست شهرداری سقز گفت: از همشهریان خواهشمندیم از هر گونه مراجعه و رفت و آمد غیرضروری به آرامستان‌ها جدا خوداری کنند تا اینگونه تجمعات موجب گسترش ویروس کرونا در سطح شهرستان نشود و زنحیره انتقال این بیماری قطع شود.

نعمانی یادآور شد: کارکنان و کارگران حوزه آرامستان‌ها بدلیل نوع فعالیت کاری جزو سخت ترین مشاغل محسوب شده و یکی از بخش های شهرداری است که طی چند ماه اخیر از زمان شیوع کرونا با از خود گذشتگی و ایثار تلاش خالصانه ای داشتند.

سرپرست شهرداری سقز با اشاره به اینکه ورود به پارک‌های سطح شهر نیز کماکان ممنوع است، تاکید کرد: طبق مصوبه ستاد کرونای شهرستان، ورود به پارک‌ها تا اطلاع ثانوی ممنوع است بنابراین همشهریان از تجمع و برپایی دورهمی در این اماکن جدا خودداری کنند.