سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  جمعه 13 تیر 1399  ::  20:28   

بستری 170 بیمار مبتلا به کرونا در ICU بیمارستان های آذربایجان غربی/ بیشترین فوتی دوباره در مهاباد!

سرویس آذربایجان غربی- رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: بر اساس آخرین آمار، با اضافه شدن 11 فوتی دیگر بر اثر ابتلا به کرونا، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون آمار جانباختگان در استان به 475 نفر رسیده است.

به گزارش کردپرس، دکتر جواد آقازاده در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در تاریخ 12 تیر ماه، 813 مورد بستری در استان داشته ایم که 340 مورد بیمار قطعی مبتلا به ویروس کرونا و 473 مورد مشکوک به ابتلا هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: در آی سی یو 170 بیمار مبتلا به کرونا بستری شده اند که از این تعداد نفر بد حال و 56 به دستگاه تنفس مصنوعی وصل هستند.

آقازاده بیان کرد: با 7 مورد فوتی جدید در این روز، مجموع فوتی های استان به 475 مورد افزایش یافت که از این تعداد بیشترین فوتی ها 3 نفر در مهاباد، 3 نفر در سردشت، یک نفر در خوی، نقده، میاندوآب، ارومیه و سلماس بودند و 6 نفر نیز فوتی مشکوک به کرونا بودند.

او در خصوص فوتی های استان به تفکیک هر شهرستان اظهار داشت: ارومیه تا کنون 101، اشنویه 5، بوکان 47، پلدشت 1، پیرانشهر 24،  تکاب 18، چالدران 2، چایپاره 3، خوی 100، سردشت 5،  سلماس 23، شاهین دژ 14،  شوط 3 ، ماکو 2 ، مهاباد 75، میاندوآب 42 و نقده 13 نفر جان باخته دارند

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی تاکید کرد: روز گذشته 149 نفر بستری شده اند و در اکثر شهرها بیماران بستری وجود دارند. وضعیت استان در حد هشدار و خطرناک است، تعداد مرگ و میرها و بیماران بد حال در آی سی یو در استان افزایش یافته اند و سن فوت شدگان پایین آمده است.

او تصریح کرد: آذربایجان غربی آلوده است سایر هم وطنان به این استان سفر نکنند، این استان در وضعیت قرمز قرار دارد و لازم است مردم از حضور در پاساژ ها مراسمات مختلف و پارک ها جدا خودداری کنند.

آقازاده گفت: در وهله اول مردم از حضور در تجمعات خودداری کنند و در صورت لزوم حضور در بیرون از خانه فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و حتما از ماسک استفاده کنند، در غیر این صورت وضعیت حادتر و بدتر خواهد شد.