سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  جمعه 13 تیر 1399  ::  20:46   

مدیرکل سازمان محیط زیست استان کرمانشاه:

نیمی از پرسنل محیط زیست، 8 شبانه روز درگیر عملیات مهار آتش سوزی بوزین و مره خیل بودند

سرویس کرمانشاه: رییس سازمان محیط زیست استان کرمانشاه گفت: نیمی از پرسنل اداره محیط زیست استان کرمانشاه به مدت 8 شبانه روز درگیر عملیات مهار آتش سوزی منطقه حفاظت شده بوزین و مره خیل در پاوه بودند.

فریدون یاوری در گفتگو با خبرنگار کردپرس با اعلام این خبر در ادامه عنوان کرد: این آتش سوزی بسیار گسترده و مهیب بود و ابعاد آسیب های آن باید بر اساس نقشه و پس از برآورد نهایی مشخص شود.

وی گفت: همکاران ما از تمام استان و دیگر نیروهای مردمی و امدادی از روز پنج شنبه 5 تیرماه تا عصر دیروز پنجشنبه که  آخرین مرحله از آتش سوزی به طور کامل مهار شد، سخت درگیر این حادثه بودند که از فداکاری های این عزیزان تقدیر و تشکر می کنم.

یاوری عنوان کرد: طی این 8 شبانه روز ادارات و سازمان های مختلی مانند فرمانداری پاوه و بخشداری های این شهرستان، منبع طبیعی، شهرداری، آتش نشانی، راهداری، فوریت های پزشکی، هلال احمر و نیروهای مردمی و نظامی و انتظامی فداکارانه برای خاموش کردن این آتش مهیب تلاش کردند.

مدیرکل سازمان محیط زیست استان کرمانشاه با قدردانی از همکاری و تلاش فراوان نیروهای مردمی اظهار داشت:  گروه های مردم نهاد به ویژه انجمن زیست محیطی هیوای پاوه برای مهار آتش سوزی ها، فداکاری های بسیار کردند و سه نفر از اعضای این انجمن جان خود را در راه حفظ محیط زیست و طبیعت فدا کردند که این اتفاق ناگوار همه را داغدار و سوگوار کرد.

وی در ادامه عنوان کرد: مجموعه محیط زیست استان کرمانشاه 160 نفر پرسنل دارد که نیمی از آن ها در این 8 شبانه روز درگیر عملیات مهار آتش سوزی بودند و با خطرات بزرگی روبرو شدند. در میان پرسنل تعدادی خانم هستند و تعدادی هم به کرونا مبتلا بودند که امکان اعزام آن ها به محل آتش سوزی نبود.