سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  جمعه 13 تیر 1399  ::  22:22   

تکرار بی احتیاطی

جوان 14 ساله در «باباگرگر» قروه غرق شد

سرویس کردستان- جوان 14 ساله اهل روستای مالوجه از توابع شهرستان قروه بر اثر بی احتیاطی در چشمه آب معدنی باباگرگر غرق شد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، عصر امروز یک مورد گزارش غرق شدگی در چشمه معدنی باباگرگر شهرستان قروه به واحد آتش نشانی اطلاع داده شد.

به گفته مسئول آتش نشانی قروه پس از اطلاع از این گزارش بلافاصله مراحل اعزام نیروها انجام شد و به دلیل اینکه واحد آتش نشانی قروه کمپرسور هواساز ندارد از آتش نشانی سنندج برای پیدا کردن جسد کمک گرفته شد.

«سعید حسن بیگی» در گفت و گو با خبرنگار کردپرس با بیان اینکه کل عملیات امداد و نجات یک ساعت و نیم به طول کشید، افزود: جسد غرق شده بعد از 15 دقیقه جست و جوی غواصان نجات غریق سنندج پیدا شد و در واقع بی احتیاطی نسبت به شنا کردن در چشمه آب معدنی باباگرگر علت این حادثه بود.

او فرد غرق شده را جوانی 14 ساله اهل روستای مالوجه از توابع قروه دانست و هشدار داد که مردم باید دقت کنند که چشمه باباگرگر برای شناکردن نیست و حتی تابلو شنا کردن ممنوع هم نصب شده اما مردم همچنان بی احتیاطی کرده و به هشدارها توجه ندارند.

لازم به ذکر است که سالانه چندین مورد غرق شدگی در چشمه آب معدنی باباگرگر اتفاق می افتد و متولیان امر هنوز بعد از این همه حوادث تلخ جدای از اینکه مردم نسبت به هشدارها بی تفاوت هستند، اما اقدامی اساسی برای جلوگیری از این موارد ندارند.