سرویس ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 17 تیر 1399  ::  16:21   

گروه بین المللی بحران:

امکان ورود تکفیری های بیشتر از سوریه به ترکیه وجود دارد

سرویس سوریه - گروه بین المللی بحران در گزارشی با اشاره به شرایط موجود در ادلب سوریه بر احتمال انتقال هرچه بیشتر تکفیری ها از سوریه به ترکیه تاکید کرد.

به گزارش کردپرس،  گروه بین المللی بحران با انتشار گزارشی از آخرین وضعیت بحران سوریه عنوان کرد: «با در نظر گرفتن تمام تجربیات گذشته، روند کنونی و همچنین پیش بینی کارشناسان نسبت به آینده می توان گفت ترکیه از آنجایی که به خصوص در بین سال های 2014 - 2015 در خصوص امنیت مرزها و مقابله با داعش برای جلوگیری از عبور از مرزها تدابیر کافی اتخاذ نکرده و با توجه به این که داعش در حال حاصر به سازماندهی خود ادامه می دهد و فعالیت های زیر زمینی را در دستور کار قرار داده است و با در نظر گرفتن وضعیت ادلب امکان آمدن تکفیری های بیشتر به این کشور وجود دارد.»
به نوشته روزنامه بیرگون، در ادامه این گزارش آمده است: «بر اساس گزارشی که در سال 2016 از سوی تشکیلات پلیس ترکیه منتشر شد نزدیک به 20 هزار شهروند ترکیه خود را به عنوان سلفی/تکفیری معرفی می کردند. زمانی که این افراد را با خانواده هایشان نیز در نظر بگیریم رقم آن از صد هزار تن نیز عبور می کند. از طرف دیگر نیز علی رغم افزایش تدابیر امنیتی در مرزهای ترکیه باز هم عبور تکفیری ها از مرزها به ترکیه ادامه دارد. یک حمله تمام عیار از سوی سوریه با حمایت روسیه به ادلب باعث خواهد شد تا جهادگرایان بیشتری به داخل ترکیه منتقل شوند»

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#سوریه