سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  سه‌شنبه 17 تیر 1399  ::  16:58   

در راستای پیشگیری از کرونا ویروس؛

موزه های آذربایجان غربی به مدت یک هفته تعطیل شدند

سرویس آذربایجان غربی- مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی از تعطیلی یک هفته ایی موزه‌های استان بنا بر اعلام ستاد استانی مقابله با کرونا خبر داد و گفت: تنها در خرداد ماه  10 هزار گردشگر از موزه‌ها و اماکن تاریخی استان بازدید کرده بودند

جلیل جباری در گفت و گو با کردپرس اظهار کرد: این تصمیم پس از آن گرفته شد که آذربایجان‌غربی با افزایش تعداد مبتلایان به کرونا وضعیت وخیمی داشت.

او افزود: در طول اجرای دوباره محدودیت‌های کرونا همه موزه‌های سطح استان و پایگاه‌های جهانی و ملی آذربایجان‌غربی هیچگونه فروش بلیطی نخواهند داشت.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه فعالیت موزه‌های استان پس از دور نخست اجرای محدودیت‌های کرونا از خرداد ماه آغاز شده بود، بیان کرد: در خرداد ماه در مجموع 10 هزار و 539 گردشگر از موزه‌ها و اماکن تاریخی سطح استان بازدید داشته‌اند.

جباری تصریح کرد: بیشترین تعداد بازدید در ماه گذشته مربوط به مجموعه تخت سلیمان تکاب با پنج هزار و 800 نفر بوده و پس از آن بیشترین تعداد بازدید به ترتیب متعلق به قره‌کلیسا چالدران با سه هزار و 50 نفر و زندان سلیمان تکاب با یک هزار و 139 نفر است.