سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  سه‌شنبه 17 تیر 1399  ::  18:10   

دومین مدافع سلامت آذربایجان غربی در شاهین دژ جان باخت

سرویس آذربایجان غربی- یکی از کارکنان بیمارستان شهید راثی شاهین‌دژ براثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست داد و شهیدان مدافع سلامت آذربایجان غربی به دو نفر رسید.

به گزارش کردپرس، زنده یاد "ایرج بختیاری" شاغل در بیمارستان شهید راثی شاهین دژ، در راه خدمت به مردم و بر اثر ابتلا به ویروس کرونا، جان باخت.

این کادر درمانی که ۵۲ سال سن داشت از ابتدای شیوع بیماری کرونا تلاش‌های شایانی را برای بهبود بیماران مبتلا به این ویروس انجام داد تا اینکه خودش نیز به این بیماری دچار شد و در نهایت فوت کرد.

"ایرج بختیاری" دومین شهید مدافع سلامت آذربایجان‌غربی است که در راه خدمت در عرصه بهداشت و درمان برای بهبود وضعیت سلامت جامعه و درمان بیماران کرونا جان خود را از دست می‌دهد.

در روز ۱۳ فرودین سال جاری نیز "رشید شیخ‌آقایی"  از بهورزان شاغل در خانه بهداشت روستای "ناچیت" بخش سیمینه بوکان به عنوان اولین شهید سلامت این استان است به دلیل بیماری کرونا جان خود را از دست داده بود.

به گزارش کردپرس، پیشتر مسعود مجرد فعال صنفی حوزه سلامت از شهادت دو تن از کادر سلامت استان در راستای خدمات رسانی به بیماران مبتلا به کرونا خبر داده بود که با این احتساب و با شهادت مرحوم بختیاری تعداد شهیدان مدافع سلامت استان به سه تن می رسد.

 به گفته مجرد؛ تاکنون بیش از ۱۲۰ نفر از کادر درمانی و پرستاری و خدماتی بیمارستان های استان به این بیماری مبتلا شده اند و حتی ۴۰ دکتر متخصص نیز در میان بیماران کرونا وجود دارند اما متاسفانه تا این لحظه هیچگونه آماری از ابتلای کادر سلامت در استان ارائه نشده است.