سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 17 تیر 1399  ::  18:43   

سرکنسول جدید آمریکا در اقلیم کردستان منصوب می شود

سرویس عراق و اقلیم کردستان- شبکه تلویزیونی روداو گزارش داد که وزارت امور خارجه آمریکا استیون فیگن سرکنسول این کشور در اقلیم کردستان را تغییر داده و رابرت ولر، به جای وی در این سمت منصوب می شود.

به گزارش کردپرس، امروز سه شنبه 17 تیر / 7 جولای، شبکه تلویزیونی روداو در خبری گزارش داد که وزارت خارجه آمریکا سرکنسول خود در اقلیم کردستان را تغییر می دهد.

بر اساس خبر استیون فیگن سرکنسول آمریکا در اربیل، از این سمت برکنار شده و راب فولر مسئول امور عراق در وزارت امور خارجه آمریکا، به جای منصوب می شود و طی روزهای آینده آغاز به کار می کند و کیتی کایزر معاون وی در این منصب خواهد بود.

راب فولر پیشتر به عنوان دیپلمات آمریکا در امارات و سوئیس فعالیت کرده است و از سال 2018 مسئول امور عراق در وزارت خارجه این کشوربوده و در دیدارهای مقامات آمریکایی با مقامات عراق و اقلیم کردستان حضور داشته است.

فیگن نیز امروز اعلام کرد که در حال انجام امور لازم برای ترک منصب خود به عنوان سرکنسول آمریکا در اقلیم کردستان و خروج از اربیل است.

بیان سامی عبدالرحمن نماینده دولت اقلیم کردستان در آمریکا نیز ضمن تبریک به فولر برای وی در منصب سرکنسول آمریکا در اربیل، آرزوی موفقیت کرد.

وی در بیانیه ای اعلام کرده که طی تماس تلفنی با فولر، مشکلات اقتصادی و بهداشتی اقلیم کردستان را بررسی کرده و در مورد حمایت نیروهای سیاسی اقلیم از نخست وزیر عراق گفتگو کرده است.