سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 17 تیر 1399  ::  20:51   

تاکید مسرور بارزانی بر اهمیت هماهنگی مشترک امنیتی نیروهای پیشمرگ و عراقی در مناطق مورد مناقشه

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نخست وزیر اقلیم کردستان در دیدار با نماینده ویژه سازمان ملل در عراق، بر ضرورت و اهمیت فعال سازی مکانیسم هماهنگی مشترک امنیتی میان نیروهای پیشمرگ اقلیم و نیروهای عراقی در مناطق مورد مناقشه، تاکید کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری و تحلیلی شارپرس، در دیداری که امروز سه شنبه 17 تیر / 7 جولای میان مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان و جنین هنیس پلاسخارت نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در عراق انجام شد، دو طرف به بررسی وضعیت عراق و روابط میان اربیل و بغداد پرداختند.

پلاسخارت در این دیدار آمادگی سازمان ملل، برای همکاری با اربیل و بغداد در راستای رسیدن به توافقی فراگیر، اساسی و طولانی مدت که موجب رضایت دو طرف و تامین منافع همه شهروندان عراقی باشد را اعلام کرد.

مسرور بارزانی نیز اعلام کرد که گفتگوهای میان اربیل و بغداد برای حل همه اختلافات فیمابین و رسیدن به توافقی در چارچوب قانون اساسی عراق ادامه داده می شود.

بارزانی همچنین بر ضرورت و اهمیت فعال سازی مکانیسم هماهنگی مشترک امنیتی میان نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان و ارتش عراق در مناطق مورد مناقشه میان اربیل و بغداد، تاکید کرد.