سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  سه‌شنبه 17 تیر 1399  ::  21:29   

هفته نامه گرین لفت استرالیا:

غرب در جنگ با کردها همدست ترکیه است

سرویس جهان- هفته نامه گرین لفت نوشت: غرب در برابر حملات تازه ترکیه علیه کردها در داخل کشور و نیز شمال عراق سکوت کرده است زیرا همدست ترکیه در مقابله با کردهاست.

 

به گزارش کردپرس، هفته نامه گرین لفت در مقاله ای انتقادآمیز از رفتار ترکیه با کردها در داخل کشور، عراق و نیز سوریه نوشت: رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه عزم خود را برای مقابله با همه کردها جزم کرده است و هر کجا کردها به دنبال ایجاد خودگردانی باشند با حمله ترکیه مواجه می شوند.

این نشریه استرالیایی معتقد است نحوه واکنش غرب به حملات ترکیه علیه کردها، به جسورتر شدن آنکارا منجر شده است.

هفته نامه گرین لفت در ادامه نوشت: ترکیه با سلاح های ساخت غرب به جنگ کردها در سوریه رفت. غرب دهها سال است سلاح های خود را در اختیار ترکیه قرار داده و آنکارا از این سلاح ها برای سرکوب کردها استفاده می کند.

این نشریه معتقد است اساسا، غرب مخالف جنبش های کردی بوده و کشورهای غربی در مقابله با کردها همدست ترکیه محسوب می شوند.

گرین لفت یادآوری کرده است که ترکیه برای حمله به کردهای سوریه در دو عملیات سال های 2018 و 2019 از تانک های آلمانی و تجهیزات جنگی انگلیس استفاده کرده است.

این هفته نامه همچنین اشاره کرده است که ترکیه از کارت آوارگان سوریه به عنوان ابزار فشار علیه غرب بویژه اروپا استفاده می کند و اروپاییها از ترس باز شدن مسیر هجوم آوارگان به اروپا از سوی ترکیه، میلیاردها دلاردر اختیار این کشور قرار داده اند.

کد خبرنگار: 40101