سرویس کردستان
انتشار:  چهارشنبه 18 تیر 1399  ::  10:13   

توضیحات اداره کل پست در مورد یک گزارش کرد پرس

سرویس کردستان- روز گذشته خبرگزاری کُرد پرس بر اساس تماس های مخاطبان در گزارشی با عنوان «افزایش دو برابر تعرفه های پستی در کردستان» نسبت به انتشار دغدغه شهروندان در این باره اقدام کرد که اداره کل پست کردستان طی جوابیه ای با اشاره به اینکه تعیین تعرفه پستی در اختیار این اداره کل نیست توضیحاتی ارایه داد که می خوانید:

بسمه تعالی

خبرگزاری محترم کردپرس

با سلام

احتراما" خبری مبنی برتغییر تعرفه های پستی در بخش استان کردستان آن خبرگزاری محترم درج گردیده است توضیحات زیر لازم است به اطلاع شما و مخاطبین گرامی رسانده شود .

1 - هیچ گونه تغییر تعرفه پستی از سال گذشته تاکنون در نرخ خدمات پستی ایجاد نشده است .

2-  تغییر تعرفه های پستی به صورت کشوری پس از اخذ تاییدهای لازم توسط دستگاه های مرتبط به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور اعلام و از طریق سازمان مذکور جهت عملیاتی نمودن آن به پست کشور توسط نرم افزار جامع قبول مرسولات اعلام و اجرایی می گرددو نه تنها پست کردستان شرکت ملی پست کشور هم به تنهایی مجوز تغییر نرخ واعمال آن را ندارد.

3- فروش پاکت پستی در باجه ها مربوط به بخش خصوصی است همانند دستگاههای دیگر کپی و پاکت و.. برای آسایش مشتریان درباجه درنظر گرفته شده و هیچ ارتباطی به پست ندارد.

روابط عمومی اداره کل پست استان کردستان

18 تیرماه ،1399

توضیح کُرد پرس: خبرگزاری کُرد پرس ضمن ارج نهادن به خدمات بی شائبه کارمندان اداره پست که خصوصا در شرایط کرونایی فعلی در معرض خطرات و آسیب ها هستند، صرفا دغدغه شهروندان و مخاطبان را بازتاب داده و به نظر می رسد مردم استان از نرخ خدمات پستی راضی نیستند. این مسئله شاید به دلیل قدرت پایین خرید مردم استان نسبت به سایر استان ها باشد و با این توضیحات مشخص شد ظاهرا اداره کل پست در این حوزه قدرت تصمیم گیری ندارد و شاید سایر دستگاه ها باید تمهیداتی در این راستا اندیشیده کنند.