سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  چهارشنبه 18 تیر 1399  ::  11:52   

کرونا به مراکز نگهداری سالمندان هم رسید/ ابتلای 7 سالمند به کرونا در ارومیه

سرویس آذربایجان غربی- مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی گفت: تنها 7 نفر از سالمندان حاضر در یکی از مراکز نگهداری سالمندان ارومیه به کرونا مثبت مبتلا هستند و جواب  تست 13 نفر هنوز مشخص نشده است و آنها در مرکز قرنطینه هستند.

به گزارش کردپرس، سعید فریور در خصوص انتشار خبر ابتلای سالمندان، یکی از آسایشگاههای ارومیه به کوووید ۱۹ در فضای مجازی در جمع خبرنگاران افزود: به محض گزارش ابتلای یک نفر از سالمندان مقیم در این مرکز به کووید ۱۹، اداره کل بهزیستی استان با همکاری معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان اقدام به غربالگری کامل سالمندان و پرسنل مرکز نمود.

او ادامه داد: با توجه به نتایج غربالگری در نوبت اول، ۱۵ نفر و در نوبت دوم ۱۳ نفر از سالمندان مورد تست کرونا قرار گرفتند.

فریور اضافه کرد: ۷ نفر از ۱۵ نفر کرونا مثبت و ۸ نفر کرونا منفی تشخیص داده شدند که افراد کرونا مثبت جهت بستری به بیمارستان طالقانی منتقل شدند و افراد با نتیجه منفی جهت قرنطینه و نگهداری به مرکز برگشت داده شدند.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی تصریح کرد: جواب تست ۱۳ نفر دیگر هنوز مشخص نشده است و در مرکز قرنطینه هستند.

او بابیان اینکه هیچ یک از کارکنان مرکز تا به حال به کووید ۱۹ مبتلا نشده است، اظهار کرد: از ۳۹ نفر سالمند مقیم در مرکز فقط ۷ نفر دارای نتیجه تست مثبت قطعی هستند که در حال حاضر تحت بستری و درمان در بیمارستان قرار دارند.