سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  چهارشنبه 18 تیر 1399  ::  13:47   

کرونا جان 4 نفر دیگر را در کردستان گرفت/ شناسایی ۱۰۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته

سرویس کردستان- رئیس دانشگاه علوم ‌پزشکی کردستان از شناسایی ۱۰۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته تا کنون و مرگ 4 نفر دیگر بر اثر ابتلای قطعی به این ویروس  در استان خبر داد.

به گزارش کُرد پرس، دکتر فرزین رضاعی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۰۷ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری و تحت مداوا هستند، گفت:  از ۲۴ ساعت گذشته تا کنون ۱۰۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک بیمارستان‌های استان افزود: در بیمارستان توحید سنندج ۱۶۹ نفر، بعثت سنندج ۱۱ نفر، کوثر سنندج ۶۴ نفر، امام خمینی سقز ۳۰ نفر، فجر مریوان ۴۱ نفر، شهید بهشتی قروه ۱۸ نفر، در بوعلی مریوان ۹ نفر، امام حسین بیجار ۱۳ نفر، در بیمارستان سینای کامیاران ۱۶ نفر، بیمارستان امام خمینی (ره) در دیواندره ۱۵ نفر، بیمارستان شهید چمران در سروآباد ۲ نفر، صلاح الدین بانه ۲ نفر بیمارستان شهدا در دهگلان ۷ نفر و در بیمارستان رازی بانه ۱۰ نفر بستری هستند.

دکتر رضاعی اضافه کرد: اکنون ۸۰ بیمار مبتلا به کرونا در کردستان در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

وی آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ۳۳۸ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۷۰ نفر در سقز، ۱۱۳ نفر در سنندج، ۲۶ نفر در قروه، ۲۹ نفر در بانه، در مریوان ۱۷ نفر، ۲۴ نفر در بیجار، ۳۲ نفر در کامیاران، ۱۹ نفر در دیواندره و ۸ نفر در دهگلان جان باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.