سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 18 تیر 1399  ::  13:51   

فواد حسین: اروپا با درج نام عراق در فهرست کشورهای پرخطر در زمینه پولشویی و تامین مالی تروریسم مخالفت کند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- وزیر امور خارجه عراق از همتایان اروپایی خود، درخواست کرد با مصوبه کمیساریای اتحادیه اروپا برای وارد شدن نام عراق در لیست کشورهای پرخطر در زمینه پولشویی و تامین مالی تروریسم مخالفت کنند.
 

به گزارش کردپرس به نقل از میدل ایست نیوز، فؤاد حسین، وزیر امور خارجه عراق امروز چهارشنبه با ارسال پیامی به وزرای امور خارجه کشورهای اروپایی خواستار مخالفت آنها با مصوبه کمیساریای اتحادیه اروپا برای درج نام عراق در فهرست کشورهای پرخطر در زمینه پولشویی و تامین مالی تروریسم شد.

احمد الصحاف سخنگوی وزارت امور خارجه عراق در این باره گفت: رئیس دستگاه دیپلماسی عراق پیامی به همتایان اروپایی خود ارسال کرد و از آن‌ها خواست مصوبه کمیساریای اتحادیه اروپا برای درج نام عراق در فهرست کشورهای پرخطر در زمینه پولشویی و تامین مالی را رد کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه عراق افزود وزیر امور خارجه عراق در پیام خود به وزرای امور خارجه کشورهای اروپایی تاکید کرد عراق در طول سال ها قوانین و اقدامات مهمی با هدف مبارزه با پولشویی، تامین مالی تروریسم و کاهش خطرات آن داشته اجرا کرده است.

پیش از این نیز گروه (FATF) اشاره کرده بود اقدامات پیشگیرانه عراق برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم در عراق قوی و قاطعانه است.