سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  چهارشنبه 18 تیر 1399  ::  14:28   

اتریش در مورد حمله به معترضان کرد تحقیق می کند

سرویس جهان- دولت اتریش اعلام کرد کمیته ویژه ای را برای تحقیق در مورد حملات گروه های افراطی به معترضان کرد در این کشور تشکیل می دهد.

 

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه مورنینگ استار، دولت اتریش اعلام کرد گروه ویژه ای را برای تحقیق روی موضوع حمله افراط گرایان به معترضان کرد در شهر وین تشکیل می دهد.

کردهای مقیم اتریش دو هفته پیش در اعتراض به حملات ترکیه در اقلیم کردستان عراق، در شهر وین تظاهرات کردند اما از سوی گروه های افراطی مورد حمله قرار گرفتند.

به نوشته مورنینگ استار، افرادی که به معترضان کرد حمله کردند اتباع ترکیه و هوادار حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه بوده و مقامات اتریش گمان می کنند دولت ترکیه پشت حمله به معترضان کرد قرار دارد.

کارل نهمار، وزیر کشور اتریش گفته است یک کشور خارجی پشت حمله به معترضان کرد قرار داشته و کمیته ویژه به دنبال یافتن حقایق پیرامون این مسئله است.

بر اساس گزارش مورنینگ استار، گروهی که به معترضان کرد حمله کردند ساکن منطقه فاووریتن بوده  که معمولا کردها را هدف قرار داده و از اشاعه زبان و موسیقی کردی جلوگیری می کنند. آنها همچنین اطلاعاتی پیرامون افراد شرکت کننده در اعتراضات کردی را به پلیس داده و آنها را تروریست معرفی می کنند.

این روزنامه همچنین عاملان  حمله به کردها را کسانی معرفی کرده که از سمبل و نماد گروه گرگ های خاکستری- که ترک های افراطی هستند- استفاده کرده اند.

کد خبرنگار: 40101