سرویس کردستان
انتشار:  چهارشنبه 18 تیر 1399  ::  14:46   

معاون وظیفه عمومی کردستان:

خانواده‌ها از حضور در محل‌های اعزام سربازان خودداری کنند

سرویس کردستان- معاون وظیفه عمومی فرمانده انتظامی کردستان گفت: خانواده‌ها به منظور جلوگیری از شیوع کرونا از حضور در محل‌های اعزام سربازان خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس به نقل از ایرنا، سرهنگ علی مجیدی اظهار داشت: با اشاره به اینکه سازمان وظیفه عمومی ناجا  طبق روال گذشته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقدام به اعزام نیروی وظیفه به یگان‌های مسلح می‌کند، اظهار داشت: انتظار می‌رود خانواده‌ها به منظور جلوگیری از شیوع کرونا از حضور در محل‌های اعزام خودداری کنند و به همراه مشمول به این مراکز در روزهای اعزام رفت و آمد نداشته باشند.

وی افزود: این معاونت در استان کردستان با همکاری اداره کل ورزش و جوانان برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی ورزشگاه ۲۲ گولان را به این مساله (اعزام سربازان) اختصاص داده و علاوه بر آن پیشنهاد اعزام به صورت خود معرفی را به سازمان مرکزی نظام وظیفه ارایه کرده است.وی 

سرهنگ مجیدی یادآور شد: ماموران این معاونت که به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی هنگام اعزام در بدو ورود به تمام مشمولان ماسک رایگان اهدا ‌کرده و نسبت به ضد عفونی دست‌های مشمولان و اتوبوس‌های حامل آنها به مراکز آموزشی نیز اقدام می‌کنند.

معاون وظیفه عمومی فرمانده انتظامی کردستان اضافه کرد: همچنین پزشک و پرستار بهداری نیز نسبت به تب سنجی و غربالگری مشمولان در محل درب ورودی مراکز اعزام اقدام کرده و افرادی که مشکوک به بیماری باشند را به مراکز درمانی انتقال می‌دهند تا مراخل درمانی بر روی آنها انجام و پس از بهبودی کامل در زمان دیگری به خدمت مقدس سربازی اعزام شوند.

معاون وظیفه عمومی فرمانده انتظامی کردستان گفت: انجام خدمت مقدس سربازی طبق قانون یکی از نیازهای کشور برای تامین امنیت است که در این راستا نظام وظیفه عمومی به منظور جلوگیری از غیبت برخی مشمولان قرارگاه احضار و اعزام مشمولان غایب را راه اندازی کرده است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون بخشی از تامین امنیت در مرزها و داخل کشور بر عهده نیروهای وظیفه یگان‌های مسلح است، افزود: مشمولان غایب و فراری در شرایطی که به صورت خود معرف در یگان‌ها حضور پیدا کنند مورد عفو قرار گرفته و تمام تنبیهات قانونی آنان بخشیده خواهد شد.

سرهنگ مجیدی تاکید کرد: علاوه بر بازداشت و اضافه خدمت، مشمولان غایب و فراری از برخی امتیازات اجتماعی از جمله اخذ تسهیلات بانکی، برخی مجوزهای قانونی کسب و کار و دریافت خدمات اجتماعی محروم هستند.