سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  پنج‌شنبه 19 تیر 1399  ::  19:56   

تسهیل در بازپرداخت وام 500 میلیون دلاری به اقلیم کردستان

سرویس جهان- شرکت گلنکور با اشاره به بحران اقتصادی اقلیم کردستان عراق، موافقت کرده است مبالغ اقساط ماهانه وام 500 میلیون دلاری به این منطقه را کاهش دهد.

 

به گزارش کردپرس به نقل از بلومبرگ، شرکت سرمایه گذاری گلنکور در سال 2017 موافقت کرد وام 500 میلیون دلاری به اقلیم کردستان بپردازد. بر اساس قرار داد میان این شرکت و اقلیم کردستان، قرار شد اربیل سه سال بعد، یعنی از سال 2020 ماهانه 20.8 میلیون دلار به این شرکت پرداخت کند.

اما مواجه شدن اقلیم کردستان با بحران مالی در سال جاری، به دلیل کاهش شدید قیمت نفت به دنبال شیوع بیماری کرونا، باعث شده است اربیل نتواند به تعهدات خود در بازپرداخت اقسط ماهانه به این شرکت عمل کند.

بلومبرگ گزارش داد شرکت گلنکور موافقت کرده است که از ماه ژوئن تا نوامبر 2020 ماهانه فقط 3 میلیون دلار از دولت اقلیم کردستان دریافت کند اما از دسامبر 2020 تا دسامبر 2021 ماهانه 29.9 میلیون دلار به عنوان طلب وام خود از دولت اقلیم کردستان دریافت کند.

بلومبرگ گزارش داد با وجود این که بازبینی در بازپرداخت وام از سوی اقلیم کردستان ممکن است سرمایه گذاران را متضرر کند اما بیشتر آنها با پیشنهاد ارائه شده از سوی شرکت موافقت کرده اند.

سخنگوی شرکت از ارائه توضیحات بیشتر خودداری کرده است و دولت اقلیم کردستان هم به درخواست برای توضیح در این خصوص پاسخ نداده است.

کد خبرنگار: 40101