سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 19 تیر 1399  ::  20:35   

درگیری نمایندگان پارلمان ترکیه در جلسه رسیدگی به لایحه تغییر قانون کانون وکلاهای ترکیه

سرویس ترکیه – لایحه تغییر قانون کانون وکلاهای ترکیه در حالی در صحن علنی پارلمان ترکیه در دستور کار قرار گرفت که در اولین روز از رسیدگی به این لایحه نمایندگان مخالف و موافق با یکدیگر درگیر شده اند.

به گزارش کردپرس، لایحه جنجالی تغییر قانون کانون وکلاهای ترکیه که پس از حواشی زیاد با تصویب در کمیسیون عدالت پارلمان ترکیه به صحن علنی مجلس آورده شده است در دستور کار نمایندگان قرار گرفته و نمایندگان مخالف و موافق این لایحه هنگام رسیدگی به آن با یکدیگر درگیر شده اند.

به نوشته خبرگزاری Mezopotamya، پس از انتقاد تند احمد شیک نماینده مستقل استانبول در پارلمان ترکیه از این طرح اظهارات وی با واکنش بولنت توران نماینده حزب عدالت و توسعه (AKP) روبه رو شد که این مسئله باعث افزایش تنش ها در مجلس و درگیری نمایندگان مخالف و موافق لایحه شد.

لازم به ذکر است، در پی درگیری های به وجود آمده دو ماده از این لایحه با رای مثبت تمامی نمایندگان AKP و حزب حرکت ملی ترکیه (MHP) به تصویب پارلمان ترکیه رسیده است که بر این اساس جنجالی ترین بند این لایحه که "تأسیس بیش از یک کانون وکلا در هر استان ترکیه" بود به تصویب پارلمان این کشور رسیده است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها