سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  پنج‌شنبه 19 تیر 1399  ::  20:48   

رکورد دیگر آذربایجان غربی در فوتی های کرونا/ مرگ 20 نفر در یک روز!

سرویس آذربایجان غربی- رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: بر اساس آخرین آمار، با اضافه شدن 20 فوتی دیگر بر اثر ابتلا به کرونا، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون آمار جانباختگان در استان به 551 نفر رسیده است.

به گزارش کردپرس، دکتر جواد آقازاده در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در تاریخ 18 تیر ماه، 790 مورد بستری در استان داشته ایم که 332 مورد بیمار قطعی مبتلا به ویروس کرونا و 458 مورد مشکوک به ابتلا هستند.

او با بیان اینکه ظرفیت بیمارستان طالقانی و امام خمینی ارومیه تکمیل شده است، گفت: در عرض این روز 142 نفر بیمار در سطح استان بستری شده اند که بیشترین به ترتیب ارومیه، خوی و میاندوآب بوده است و در حال حاضر در حال سومین بیمارستان وارد مدار بستری کرونا شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: در آی سی یو 172 بیمار مبتلا به کرونا بستری شده اند که از این تعداد  نفر بد حال و 50 به دستگاه تنفس مصنوعی وصل هستند.

آقازاده بیان کرد: با 20 مورد فوتی جدید در این روز، مجموع فوتی های استان به 551 مورد افزایش یافت که ارومیه با 118 نفر، خوی با 115، مهاباد با 83، بوکان 58 و میاندوآب با 45 نفر  و سلماس و پیرانشهر با 28 نفر بیشترین تعداد فوتی های کرونا را دارند.

او تاکید کرد: مردم سعی کنند پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و با همکاری یکدیگر چرخه ویروس قطع شود از شرکت در مراسم عروسی و مجالس ختم خودداری کنند.کادر درمان همه تلاش خود را انجام داده است اما متاسفانه برخی از مردم رعایت نمی کنند.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی ادامه داد: وضعیت استان در حد هشدار و خطرناک است، تعداد مرگ و میرها و بیماران بد حال در آی سی یو در استان افزایش یافته اند و سن فوت شدگان پایین آمده است.

او تاکید کرد: از مسئولین نظارتی خواستار پیگیری جدی با متخلفان هستیم و دادستان امروز با صدور حکمی اعلام کردند با هر گونه تجمعی برخورد خواهند کرد چرا که در این اواخر عروسی ها و مجالس ترحیم چندین فوتی بر اثر کرونا داشته است.

آقازاده با اشاره به اهمیت بالای ماسک در پیشگیری از بیماری گفت: در وهله اول مردم از حضور در تجمعات خودداری کنند و در صورت لزوم حضور در بیرون از خانه فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و حتما از ماسک استفاده کنند، در غیر این صورت وضعیت حادتر و بدتر خواهد شد.