سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  پنج‌شنبه 19 تیر 1399  ::  22:08   

پژوهشگر موسسه ووکال یوروپ:

اروپا باید در مقابل سیاست تهاجمی ترکیه علیه کردها بایستد

سرویس جهان- روبرت الیس می گوید ترکیه در چند نوبت عملیات نظامی علیه کردهای سوریه باعث آواره شدن صدها هزار تن از آنها شده و اروپا باید در برابر سیاست خارجی خصمانه این کشور بایستد.

 

به گزارش کردپرس، رابرت الیس، پژوهشگر موسسه وکال یوروپ در بروکسل، اقدام اخیر دولت آلمان در محکوم کردن حمله ترکیه به کردهای سوریه در سال 2019 را اقدامی ترغیب کننده برای سایر کشورهای اروپایی خوانده و از اعضای اتحادیه اروپا خواسته است در برابر سیاست تهاجمی ترکیه بایستند.

وی اشاره کرده است که ترکیه علاوه بر استقرار تعداد زیادی نیروی نظامی در ادلب سوریه، دو عملیات نظامی علیه کردهای سوریه انجام داد و در این اقدامات نظامی تعداد زیادی از کردها آواره شده اند.

وی ترکیه را به دنبال کردن سیاست پاکسازی نژادی و پیاده کردن برنامه هایی برای تغییر بافت جمعیتی مناطق اشغال شده در سوریه متهم کرده است.

رابرت الیس همچنین به سیاست ترکیه در تلاش برای تسلط بر دریای مدیترانه و استفاده از منابع انرژی آن اشاره کرده و معتقد است رفتار ترکیه در مقابل کشورهای اروپایی تهاجمی است.

پژوهشگر موسسه ووکال یوروپ در یادداشت خود در سایت یورواکتیو، از کشورهای اروپایی خواسته است از ادامه این سیاست های تهاجمی ترکیه جلوگیری کنند و مانند کشور آلمان در مقابل اقدامات تهاجمی ترکیه بایستند.

کد خبرنگار: 40101