سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  جمعه 20 تیر 1399  ::  00:36   

داستان پسر بچه کولبر راهی چین شد

سرویس کردستان- فيلم كوتاه "كوه" به نويسندگي و كارگرداني تيمور قادري از تولیدات حوزه هنري استان ‌كردستان به دومین جشنواره بین‌المللی فیلم  "YVE" چین راه پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، زانیار لطفی مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری کردستان با اعلام این خبر گفت: فیلم کوتاه «کوه» به كارگرداني تیمور قادری و تهيه كنندگي حوزه هنري كردستان در دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم   YVEکه 27 جولای (6 مرداد ماه ) در چین برگزار می شود به نمایش در خواهد آمد.

وی افزود: جشنواره بین‌المللی فیلم YVE رویدادی است که توسط YVE Culture & Art Communication Ltd جهت کمک به فیلمسازان نسل جوان برگزار می شود. YVE Culture & Art Communication Ltd یک کمپانی رو به رشد است که توسط گروهی از دانشجویان چینی که در سال 2017 در خارج از کشور تحصیل می کنند، تاسیس شده است.

لطفی ادامه داد: فعالیت های اصلی YVE عبارتند از: برگزاری نمایشگاه‌های و جشنواره‌های فیلم، تهیه فیلم در حوزه سینما و تلویزیون، مدیریت رویدادهای فرهنگی و هنری هنرمندان و...

وی در خصوص داستان این فیلم گفت: فيلم كوتاه 100 ثانیه ای "كوه" با هدف کاهش آسیب های اجتماعی به تهیه کنندگی حوزه هنری استان کردستان روايتگر روياي يك پسربچه ي كولبر در دامنه ي يك كوه است.

مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری کردستان با اشاره به موفقیت های این فیلم تصریح کرد:  این فیلم پیش از این در 9 جشنواره بین المللی دیگر از جمله استرالیا، آلمان، آمریکاو ... حضور و به نمایش در آمده است.

تیمور قادری متولد 1369شهرستان کامیاران دارای مدرک تحصیلی کارشناسی علوم تربیتی است که در زمینه فیلم های کوتاه و مستند فعالیت می نماید  در بیش از 300  جشنواره داخلی و خارجی نیز حضور داشته است.

آثار این کارگردان جوان کردستانی تاکنون بیش از 50 جایزه داخلی و بین المللی را کسب کرده است و دو بار جایزه جشنواره خوارزمی برای مجموعه داستان های 'تابستان سرد' و 'آدرسی که من گم شده ام' را بدست آورده است.

تیمور قادری از سال 86 و در سن 16 سالگی با ساخت فیلم کوتاه 'مجوز' که برنده تندیس طلایی جشنواره کودکان شد، کار فیلمسازی را آغاز کرد. از جمله آثار این فیلمساز می توان به فیلم های " می خورد بر بام خانه"،" آغوش"، " توت"، چیدن سپیده دم"، مستند" گاندو" که در سیستان وبلوچستان تهیه کرده، اشاره کرد.