سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  شنبه 21 تیر 1399  ::  17:42   

نماینده جنبش تغییر در مجلس عراق:

اقلیم کردستان در 13 سال اخیر بیش از 1.25 میلیارد بشکه نفت صادر کرده است

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یکی از نمایندگان کُرد مجلس عراق، مجموع صادرات نفت در 13 سال اخیر را بیش از یک میلیارد و 250 میلیون بشکه عنوان کرد.

به گزارش کردپرس، غالب محمد، نماینده جنبش تغییر (گوران) در مجلس عراق و از اعضای کمیسیون نفت و انرژی بعد از ظهر امروز (شنبه) در گفت و گو با پایگاه خبری المعلومه اعلام کرد که اقلیم کردستان طی 13 سال اخیر بیش از یک میلیارد و 250 میلیون بشکه نفت صادر کرده است.

این عضو کمیسیون نفت و انرژی مجلس عراق در رابطه با صادرات نفت اقلیم کردستان اظهار داشت: اطلاعاتی که ما تاکنون داریم نشان می دهد که مجموع صادرات نفت از یک میلیارد و 250 میلیون بشکه فراتر رفته است.

محمد در ادامه و در اشاره به خانواده های بارزانی و طالبانی به عنوان رهبران دو حزب اصلی اقلیم کردستان یعنی حزب دمکرات (پارتی) و اتحادیه میهنی (یه‌کیتی) نیز تصریح کرد: درآمدهای نفت (اقلیم کردستان) به خانواده های حاکم و بخشی از آن نیز به ترکیه می رسد.

این نماینده کُرد مجلس عراق در پایان نیز ضمن درخواست از دولت فدرال این کشور برای کنترل فوری منابع طبیعی و نفت اقلیم کردستان، مدیریت کنونی آنها را نقض آشکار حقوق مردم اقلیم برشمرد و مدرک دال بر این گفته خود را نیز عدم پرداخت حقوق کارمندان طی ماه های اخیر عنوان کرد.

برچسب‌ها:
#اقلیم کردستان
#صادرات نفت
#غالب محمد
#مجلس عراق