سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  یک‌شنبه 22 تیر 1399  ::  21:11   

کرونا در آذربایجان غربی جان 578 نفر را گرفت

سرویس آذربایجان غربی- رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: بر اساس آخرین آمار، با اضافه شدن 7 فوتی دیگر بر اثر ابتلا به کرونا، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون آمار جانباختگان در استان به 578 نفر رسیده است.

به گزارش کردپرس، دکتر جواد آقازاده در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در تاریخ 21 تیر ماه، 756 مورد بستری در استان داشته ایم که 326 مورد بیمار قطعی مبتلا به ویروس کرونا و 430 مورد مشکوک به ابتلا هستند.

او با بیان اینکه ظرفیت بیمارستان طالقانی و امام خمینی ارومیه تکمیل شده است، گفت: در حال سومین بیمارستان وارد مدار بستری کرونا شده است و در عرض این روز 101 نفر بیمار در سطح استان بستری شده اند.

آقازاده بیان کرد: در این روز 26 نفر در ارومیه ، بوکان 6، سلماس 8، خوی 36، مهاباد 7، میاندوآب 7 نفر بیشترین میزان بستری را  داشته اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: در آی سی یو  165 بیمار مبتلا به کرونا بستری شده اند که از این تعداد  نفر بد حال و 48 به دستگاه تنفس مصنوعی وصل هستند.

آقازاده بیان کرد: با  7 مورد فوتی جدید در این روز، مجموع فوتی های استان به 578 مورد افزایش یافت که 2 نفر در بوکان و سلماس و یک نفر در هر کدام از شهرهای مهاباد، خوی و ارومیه بود. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی ادامه داد: ارومیه با 121 نفر، اشنویه 9، بوکان 64، پلدشت 3، پیرانشهر 28،  تکاب 23، چالدران 3، چایپاره 3، خوی 118، سردشت 5،  سلماس 30، شاهین دژ 15،  شوط 3 ، ماکو 2 ، مهاباد 89، میاندوآب 45 و نقده 17 نفر جان باخته دارند دارند.

او اضافه کرد: با توجه به اعمال محدودیت های اجتماعی در استان، بیماری در 10 روز اخیر افزایش چندانی نداشته است و اکنون در وضعیت ثابتی قرار داریم که ممکن است با هر گونه تغییر رفتار خطرناک و عدم رعایت موارد بهداشتی این آمار دوباره افزایش یابد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی ادامه داد: وضعیت استان در حد هشدار و خطرناک است، تعداد مرگ و میرها و بیماران بد حال در آی سی یو در استان افزایش یافته اند.

او تاکید کرد: مردم سعی کنند پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و با همکاری یکدیگر چرخه ویروس قطع شود از شرکت در مراسم عروسی و مجالس ختم خودداری کنند.

آقازاده با اشاره به اهمیت بالای ماسک در پیشگیری از بیماری گفت: در وهله اول مردم از حضور در تجمعات خودداری کنند و در صورت لزوم حضور در بیرون از خانه فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و حتما از ماسک استفاده کنند، دستان خود را با آب و صابون بشویند در غیر این صورت وضعیت حادتر و بدتر خواهد شد.