سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  دوشنبه 23 تیر 1399  ::  10:00   

رهبر قبلیه میامیرا در منطقه شدادی:

دولت ترکیه در تلاش برای ضمیمه کردن مناطق اشغالی در شمال سوریه به خاک خود است

سرویس سوریه - رهبر قبلیه میامیرا در منطقه شدادی با اشاره به سیاست های ترکیه در کردستان سوریه بر تلاش های این کشور در راستای ضمیمه کردن مناطق تحت اشغال خود در شمال سوریه به خاک ترکیه تأکید کرد.

به گزارش کردپرس، رمود العزاوی، رهبر قبلیه میامیرا در منطقه شدادی سوریه در اظهاراتی با انتقاد از سیاست ها و اقدامات ترکیه در منطقه کردستان سوریه عنوان کرد: «دولت ترکیه با سیاست هایی که در مناطق اشغالی خود در شمال سوریه پیگیری می کند، در تلاش است تا این مناطق را نیز به مانند اسکندرون به خاک خود ضمیمه کند. ما در برابر این اشغالگری ها تا آخر در کنار ارتش دموکراتیک سوریه خواهیم بود. به عنوان مردم منطقه با همدیگر و اراده قدرتمند از سرزمین هایمان دفاع خواهیم کرد».

به نوشته خبرگزاری هاوارنیوز، العزاوی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «ارتش ترکیه و شبه نظامیان وابسته به ارتش ترکیه به اقدامات غیرانسانی از جمله به آتش کشیدن زمین های کشاورزی مردم منطقه ادامه می دهند. در اینجا هدف وادار کردن مردم به کوچ اجباری است. جامعه بین المللی نیز در برابر این جرایم ترکیه که با نادیده گرفتن حقوق بین المللی صورت می گیرد هیچ اقدامی صورت نمی دهد. این سکوت مشکوک نشان از توافق جامعه بین المللی با ترکیه دارد».

وی در ادامه با انتقاد از نقش روسیه نیز عنوان کرد: «روسیه به عنوان یک کشور تضمین کننده در سوریه حضور دارد. ولی در برابر جرایمی که ترکیه در این کشور مرتکب می شود هیچ اقدامی صورت نمی دهد. روسیه با ترکیه در همکاری نزدیک بوده و به سیاست های اشغالگرایانه ترکیه در شمال سوریه چراغ سبز نشان می دهد».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#سوریه
#کردها