سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  دوشنبه 23 تیر 1399  ::  11:15   

دیدار نماینده سازمان ملل با فراکسیون اتحادیه میهنی در مجلس عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- در دیدار فراکسیون اتحادیه میهنی کردستان در مجلس عراق، با نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در بغداد، وضعیت اقلیم کردستان و عراق و مشکلات استان کرکوک و همچنین شرایط زنان در عراق، مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری خندان، ریزان شیخ دلیر عضو فراکسیون اتحادیه میهنی کردستان در مجلس عراق اعلام کرد که اعضای این فراکسیون دیداری را با جنین هنیس پلاسخارت نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در عراق انجام داده اند.

بر اساس خبر در این دیدار وضعیت عراق و شرایط اجتماعی و سیاسی در اقلیم کردستان و مشکلات استان مورد مناقشه کرکوک مورد بررسی قرار گرفته است.

ریزان شیخ دلیر همچنین اعلام کرده که در این دیدار، با ارائه گزارشی از وضعیت عراق  و همچنین بی توجهی دولت عراق به نقش زنان در دولت و اداره امور این کشور، خواستار بازنگری در برنامه های سازمان ملل مرتبط با شرایط زنان در عراق شده است.

وی خاطر نشان ساخت که شرایط زنان در عراق رو به وخامت است و هیچ قانون جدی برای مقابله با خشونت های خانگی و قتل زنان تحت عناوین مختلف، وجود ندارد و از سوی دیگر، زن ها هیچ نمایندگی ویژه ای برای امور مرتبط در نهادهای حاکمیتی ندارند.