سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  دوشنبه 23 تیر 1399  ::  11:23   

پرسه بی صدای کرونا در دورهمی ها دلیل مرگ 6 نفر در آذربایجان غربی شد

سرویس آذربایجان غربی- رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از فوت ۶ نفر در این استان خبر داد که در مراسم‌های مختلف عروسی، ترحیم و دورهمی ها شرکت کرده بودند.

 دکتر جواد آقازاده در گفت و گو با کردپرس بیان کرد؛ مشکلی که حال حاضر در استان آذربایجان غربی وجود دارد برگزاری مراسمات عروسی به صورت پنهانی در منازل مسکونی، خانه باغ ها و مجالس ترحیم و دورهمی هایی است که با حضور عده کثیری برگزار می‌شوند.

او افزود: متاسفانه در یک مراسم عروسی در استان برگزار شده بود، پدر و مادر عروس در پی ابتلا به کرونا بستری شدند و سپس جان باختند.

 آقا زاده در مورد مجالس ترحیم نیز ادامه داد: پدر و مادر یکی از همکاران دانشگاه علوم پزشکی در پی شرکت در یک مجلس ترحیم به کرونا مبتلا شده و جان باختند.

 او اضافه کرد: دورهمی ها نیز در آذربایجان غربی در ابتلای مردم به کرونا تاکنون تاثیر داشته که می‌توان به مهمانی اشاره کرد که در آن ۱۵ نفر شرکت کرده بودند و از این تعداد 9 نفر از آنها به کرونا مبتلا شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: از افراد مبتلا هم 2 نفر که از اعضای یک خانواده بودند در پی ابتلا به کرونا جان باختند.

 او بیان کرد: در مجموع 6 نفر که در مراسمات عروسی ، عزا و دورهمی در استان شرکت کرده بودند بدلیل عدم رعایت فاصله گذاری هوشمند و حضور در تجمعات جان باخته اند.

دکتر آقازاده تاکید کرد: از هم استانی های گرامی خواهشمندیم که فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی را رعایت کنند و از هرگونه تجمعات و مراسمی که با حضور بیش از حد افراد برگزار می‌شود، خودداری کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: بر اساس آخرین آمار تاکنون در آذربایجان غربی ۵۷۸ نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته اند هر چند با توجه به ایجاد محدودیت‌های اجتماعی و تمدید یک هفته ای این محدودیت ها بیماری در ۱۰ روز اخیر افزایش چندانی نداشته و در وضعیت ثبات نسبی قرار دارد اما هرگونه تغییر رفتار خطرناک و عدم رعایت موارد بهداشتی این آمار دوباره افزایش پیدا می‌کند.

او تصریح کرد: مردم باید دقت کنند که نباید این ثبات نسبی را اتمام کرونا تلقی کنند، بلکه هر لحظه ممکن است این آمار در پی عدم رعایت پروتکل های بهداشتی دوباره افزایش یابد.