سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  دوشنبه 23 تیر 1399  ::  11:30   

عضو کمیته مرکزی حزب دموکرات کُردستان سوریه(PDK.S) در گفت‌وگو با کُردپرس مطرح کرد؛

مذاکرات میان ENKS و PYD ادامه دارد/تاکنون به مکانیزمی برای اداره مشترک نرسیدیم

سرویس سوریه-عضو کمیته مرکزی حزب دموکرات کُردستان سوریه(PDK.S) گفت‌:تا کنون به مکانیزمی درباره اداره مشترک در کُردستان سوریه نرسیدیم ولی مذاکرات حول توافقنامه منعقد شده دهوک در سال ۲۰۱۴ و اداره مشترک پنجاه-پنجاه ادامه دارد.
 

«نافع عبدالله» عضو کمیته مرکزی حزب دموکرات کُردستان سوریه(PDK.S) در گفت‌وگو با کُردپرس با اشاره به ادامه مذاکرات میان شورای میهنی کُرد(ENKS) و حزب اتحاد دموکراتیک(PYD) اظهار کرد:گفت‌وگو‌ها میان ما(شورای میهنی) و احزاب اتحاد میهنی ادامه دارد و تا کنون به مکانیزمی درباره اداره مشترک نرسیدیم ولی مذاکرات حول توافقنامه منعقد شده دهوک در سال ۲۰۱۴ و اداره مشترک پنجاه-پنجاه ادامه دارد.

نافع عبدالله افزود:در خصوص موضوع نظامی و بازگشت نیروهای "پیشمرگ روژ" اساس ما همان توافقنامه دهوک است.لذا واجب است یک هیات تخصصی درباره ادغام دو نیروی نظامی پیشمرگ روژ و سوریه دموکراتیک تشکیل شود و مسائل فنی را بررسی نمایند که این مسئله تا اینک انجام نشده است.

عضو کمیته مرکزی حزب دموکرات کُردستان سوریه(PDK.S) تصریح کرد:ما با دولت مرکزی ارتباطی نداریم و حزب اتحاد دموکراتیک(PYD) با دولت گفت‌وگو می‌کند اما ما(ENKS) در قالب اپوزسیون در ژنو با دولت مرکزی در حال مذاکره‌ایم.

وی تاکید کرد:تا این لحظه دولت مرکری هیچ اعتقادی به حقوق ملت کُرد در سوریه ندارد و هیچ اقدامی هم در این‌ رابطه برنداشته است.