سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  سه‌شنبه 24 تیر 1399  ::  13:35   

مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه ادعای به کار گیری کودک سربازان را رد کرد

سرویس سوریه – مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه با صدور بیانیه ای تمام ادعاهای مطرح شده مبنی بر استفاده از کودکان به عنوان نیروی نظامی را رد کرد.

به گزارش کردپرس، در پی انتشار اخبار متعدد از سوی برخی رسانه ها به خصوص دیده بان حقوق بشر سوریه مبنی بر به کارگیری کودک سربازان در نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه، مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه با رد تمامی این ادعاها عنوان کرد: «مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه پیش از این نیز با امضای توافقنامه های مختلف پایبندی خود به قوانین بین المللی در خصوص مسئله کودک سربازان را اعلام کرده است. ما با امضای توافقنامه 29 ژوئن 2019 در سازمان ملل متحد مخالفت خود را با به کار گیری کودکان به عنوان نیروهای مسلح رسماً اعلام کرده ایم. یک بار دیگر اعلام می کنیم اخباری که مبنی بر مسلح کردن کودکان منتشر می شود بازتاب واقعیت های موجود نیست. اخبار غیر واقعی در راستای استفاده از کودکان به عنوان گروه های نظامی اقدامی علیه دستاوردها و فداکاری هایی است که در مقابله با تروریسم جهانی از خود به نمایش گذاشته ایم». 
به نوشته خبرگزاری هاوارنیوز، مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه در ادامه این بیانیه خاطرنشان کرد: «بر اساس قوانین دفاعی که از سوی مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه ابلاغ شده است، سن قانونی به کار گیری در نیروی نظامی 18 سال است. مدیریت خودگردان با تمام قوانین خود، پایبند به قوانین بین المللی عمل می کند. دولت ترکیه که مشکلات مادی کودکان سوری را به عنوان فرصتی برای خود ارزیابی می کند، این کودکان را در ازای پول به لیبی اعزام می کند و کسانی که خود را به عنوان مدافعان حقوق بشر معرفی می کنند به جای مخالفت با این روند مشغول انتشار اکاذیب هستند».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#سوریه
#کردها