سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  سه‌شنبه 24 تیر 1399  ::  14:24   

تعلیق پروازها در عراق تا چهارشنبه هفته آینده تمدید شد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - سازمان هوانوردی عراق، تعلیق پروازهای داخلی و خارجی در این کشور در راستای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا را تا اواخر هفته آینده تمدید کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع)، سازمان هوانوردی غیر نظامی این کشور (ICAA) شامگاه دوشنبه با صدور بیانیه ای، از اقدام خود در تمدید تعلیق پروازهای منظم تا چهارشنبه هفته آینده 22 ژوئیه جاری (اول مرداد) خبر داد.

سازمان هوانوردی غیر نظامی عراق در بیانیه خود در این باره اعلام کرد که ادامه تعلیق پروازها، همه پروازهای داخلی و خارجی را در بر می گیرد به استثنای پروازهای اضطراری و تخلیه پزشکی، پروازهای ویژه ترانزیت هوایی و هواپیماهای در حال عبور از حریم هوایی این کشور که به صورت عادی ادامه پیدا می کنند.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، سازمان هوانوردی غیر نظامی عراق هدف خود از تمدید تعلیق پروازها را بررسی مسئله بازگشایی فرودگاه های این کشور به روی تردد مسافران با کمیته عالی بهداشت و سلامت ملی برای مبارزه با نسل جدید ویروس کرونا (کووید-19) عنوان کرده است.

این سازمان همچنین خاطر نشان ساخته که بر اساس مصوبه شماره 74 کمیته عالی بهداشت و سلامت ملی عراق، به فعالیت و ارتباط خود با همه شرکت های هواپیمایی فعال در فرودگاه های این کشور جهت اعطای مجوزهای رسمی برای پروازهای فوق العاده ویژه مسافرت شهروندان عراقی دارای روادید ورود به کشورهای دیگر و اقامت در آنها ادامه خواهد داد.

این در حالی است که پیشتر شرکت دولتی خطوط هوایی عراق (Iraqi Airways) در بیانیه ای تاکید کرده بود که از این پس به شهروندان دارای اقامت معتبر ایران یا عقدنامه ازدواج مورد تایید رسمی با زنان ایرانی، افراد مبتلا به بیماری های علاج ناپذیر و دارای تاییده پزشکی و روادید ورود، نیروهای زخمی وزارتخانه های کشور و دفاع و سازمان حشد الشعبی و مسافران دارای روادید ورود برای اهداف تجاری، اجازه سفر به ایران داده می شود به شرط آن که ابتدا مورد آزمایش قرار بگیرند تا عدم ابتلای آنها به ویروس کرونا ثابت گردد.

لازم به ذکر است که دولت عراق در ماه مارس گذشته و در چارچوب تدابیر اتخاذ شده برای پیشگیری از شیوع نسل جدید ویروس کرونا، سفر شهروندان خود به کشورهای دیگر را به حالت تعلیق درآورد با این وجود، تاکنون در این کشور نزدیک به 80 هزار مورد ابتلا به ویروس ثبت شده که سه هزار و 250 تن از آنها جان خود را از دست دادند.