سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 24 تیر 1399  ::  15:51   

سرکنسول ایران در اربیل:

ایران از حل اختلافات اربیل و بغداد از طریق گفتگو حمایت می کند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- سرکنسول ایران در اربیل، طی دیدار با نایب رئیس پارلمان کردستان گفت که ایران از حل اختلافات میان اربیل و بغداد از طریق گفتگو و تفاهم حمایت می کند.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری زمن،  نصرالله رشنودی سرکنسول ایران در اربیل،  دیداری  را با هیمن هورامی نایب رئیس پارلمان کردستان انجام داد.

بر اساس خبر در این دیدار وضعیت اقتصادی و بهداشتی اقلیم کردستان، روابط و مشکلات میان اربیل و بغداد و تحرکات اخیر داعش  مورد بحث و بررسی قرار گرفته و هورامی به اقدامات در جریان برای ایجاد اصلاحات در اقلیم اشاره کرده و گفت که قانون اصلاحات در نظام حقوق دهی و بازنشستگی به تصویب پارلمان رسیده و بخشی از اصلاحات عمومی و فراگیری است که دولت در همه حوزه ها برای نهادینه ساختن عدالت و برابری انجام می دهد.

وی افزود که روند اصلاحات ادامه داده می شود و پارلمان نیز در این مورد حامی دولت اقلیم کردستان خواهد بود.

رشنودی ضمن ارائه اطلاعاتی از وضعیت سلامتی و بهداشت در ایران و روند مقابله با کرونا و همچنین تاثیرات شیوع کرونا بر اقتصاد و حوزه درمان، حمایت ایران را از حل اختلافات میان دولت اقلیم و دولت مرکزی عراق از طریق گفتگو و تفاهم، اعلام کرد.

وضعیت کنونی مبادی مرزی اقلیم کردستان نیز از دیگر موضوعات مورد بحث در این دیدار بوده و هیمن هورامی، نظر رسمی پارلمان کردستان را در این مورد اعلام کرد.

از سوی دیگر سرکنسولگری ایران در اربیل نیز طی اطلاعیه ای گزارش داد که نصرالله رشنودی سرکنسول به همراه دو تن از کارشناسان نمایندگی با هیمن هورامی در اربیل دیدار و در خصوص تحولات اقلیم و عراق، مسائل فی مابین و منطقه  و همچنین اوضاع کرونایی و اصلاحات درحال اجرای دولت اقلیم کردستان بحث و تبادل نظر نمودند.