سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 24 تیر 1399  ::  16:34   

جمع آوری 10 هزار امضا برای اخراج نظامیان ترکیه از اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- سازمان احیای جوانان اقلیم کردستان اعلام کرد که در کمپین جمع آوری امضا برای اخراج نظامیان ترکیه از خاک اقلیم کردستان تاکنون 10 هزار امضا از جمله امضای برخی از نمایندگان و اعضای سازمان های مدنی جمع آوری شده است.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری و تحلیلی شارپرس، سازمان احیای جوانان اقلیم کردستان در نشستی خبری در شهر سلیمانیه اعلام کرد که این سازمان پس از تشدید لشکرکشی ها و حملات ترکیه در خاک اقلیم، کمپین جمع آوری امضا برای اخراج نظامیان ترکیه از اقلیم به راه انداخته و کمپین در حال گسترش است و شماری از سازمان های مدنی و نمایندگان مجلس عراق و پارلمان کردستان درآن شرکت کرده اند.

همچنین اعلام شده که هدف از برپایی این کمپین اعلام این پیام و درخواست به پارلمان کردستان، مجلس عراق و سازمان ملل، است که مردم اقلیم هوشیار بوده و به هیچ عنوان اشغال گری ترکیه را نمی پذیرند و باید این نهادها هرچه زودتر در مقام پاسخگویی به خواسته مردم اقلیم، برای اخراج نظامیان ترکیه از خاک اقلیم و حفظ حاکمیت سرزمینی اقدام کنند.

سازمان مذکور با اشاره به اینکه تاکنون حدود 10 هزار امضا در کمپین آنان جمع آوری شده خواستار مشارکت همه آحاد و قشرهای مردم اقلیم در این کمپین و تلاش برای اعمال فشار جمعی و اخراج نظامیان ترک و تضمین امنیت شهروندان اقلیم شد.

ارتش ترکیه از سال های گذشته دارای پایگاه های نظامی و اطلاعاتی در مناطق مختلف اقلیم کردستان و استان موصل بوده و حملاتی را تحت عنوان اقدام علیه پ.ک.ک، به این مناطق صورت می داد، اما از ماه گذشته میلادی این حملات به صورت فزاینده ای تشدید شده و شمار نظامیان ترکیه در اقلیم افزایش یافته و ارتش این کشور در عمق خاک اقلیم پیشروی کرده و مناطق استراتژیکی را اشغال کرده و موجب تخلیه شمار بسیاری از روستاهای این مناطق و آوارگی ساکنان این روستاها شده است.

لازم به ذکر است تاکنون شمار بسیاری از شهروندان اقلیم از جمله کودکان خردسال در پی حملات هوایی و زمینی ترکیه جان خود را از دست داده و یا مجروح و دچار نقص عضو شده اند.