سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  چهارشنبه 8 مرداد 1399  ::  09:22   

رییس حزب اتحاد لیبرال کُردستان سوریه در گفت‌وگو با کُردپرس مطرح کرد؛

ترکیه اجازه حمله دوباره به کُردستان سوریه را نمی‌یابد/حمله ترکیه به شمال سوریه به سود آمریکا و روس‌ها نیست

سرویس سوریه-رییس حزب اتحاد لیبرال کُردستان سوریه گفت‌:جهان اجازه تکرار حمله دیگری را به ترکیه در شمال سوریه نمی‌دهد.

«فرهاد تلو» رییس حزب اتحاد لیبرال کُردستان سوریه در گفت‌وگو با کُردپرس با اشاره به تحرکات ترکیه در مرز با سوریه، اظهار کرد:تحریکات ترکیه تمام شدنی نیست به خصوص که مذاکرات اتحاد میان کُردها در سوریه آغاز شده است.

وی ادامه داد:ترکیه از این قضیه خشمگین است و پس از نشست اخیر آستانه دیدیم که با هواپیمای بدون‌ سرنشین به روستاهای اطراف "منبج" و مواضع نیروهای کُرد و روس در اطراف "دربسیه" 

 هجود برد.

وی افزود:خطر حمله ترکیه به کُردستان سوریه وجود دارد اما نیروهای نظامی ما آماده تقابل هستند.هم از لحاظ تعلیمات نظامی و هم از لحاظ تدابیری همچون کندن خندق خود را برای هر درگیری آماده می‌کنند.

رییس حزب اتحاد لیبرال کُردستان سوریه تصریح کرد:دیگر حمله ترکیه به شمال سوریه به سود آمریکا و روس‌ها نیست و تنها مشکلات سوریه را دوچندان می‌کند و آن‌ها هم موافق حمله ترکیه به کُردستان سوریه نیستند.

فرهاد تلو گفت:جهان اجازه تکرار حمله دیگری را به ترکیه در شمال سوریه نمی‌دهد و اتحاد کُردها نیز از حمله دوباره ترکیه جلوگیری می‌کند.ترکیه امروز خود را وارد معرکه‌های دیگری همچون جنگ لیبی و مناقشه میان آذرباییجان و ارمنستان کرده و همین باعث شده که جهان علیه او حساس شوند.