سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  جمعه 10 مرداد 1399  ::  13:23   

مرگ یک کردستانی دیگر بر اثر کرونا/ 46 بیمار بد حال در بیمارستان های استان بستری هستند

سرویس کردستان- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی 16 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان خبر داد.

به گزارش کُرد پرس، دکتر فرزین رضاعی  گفت: در حال حاضر 159 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک بیمارستان‌های استان افزود:

توحید سنندج: 67 نفر، بعثت سنندج: 3 نفر، کوثر سنندج: 25 نفر، امام خمینی (ره) سقز: 18 نفر، فجر مریوان: 8 نفر، شهید بهشتی قروه: 16 نفر، امام حسین بیجار: 4 نفر، بیمارستان سینای کامیاران: 5 نفر، امام خمینی (ره) دیواندره: 2 نفر، رازی بانه: 9 نفر، شهدای دهگلان: 1 نفر و صلاح الدین بانه: 1 نفر از این بیماران را در خود جای داده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون 46 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه ( آی سی یو) بستری هستند.

دکتر رضاعی از مرگ 1 بیمار در 24 ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را 405 نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد78  نفر در سقز، 138نفر در سنندج، 33 نفر در قروه30 ، نفر در بانه، 23 نفر در مریوان، 25 نفر در بیجار، 38 نفر در کامیاران، 30 نفر در دیواندره و 10  نفر در دهگلان جان‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.