سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  شنبه 11 مرداد 1399  ::  09:10   

خیرین «بانه وره» 4 تن گوشت قربانی بین خانواده ها توزیع کردند

سرویس کرمانشاه _ خیرین «بانه وره»  پاوه در روز عید سعید قربان در اقدامی خداپسندانه 4 تن گوشت قربانی میان خانواده ها به طور مساوی توزیع کردند.

 

به گزارش کردپرس و به نقل از پاوه پرس مراسم بزرگ قربانی شهر بانه وره از توابع شهرستان پاوه برای ششمین سال متوالی با رعایت تدابیر ویژه بهداشتی برگزار شد.

در صبحگاه روز عید قربان مردم متدین و با فرهنگ شهر ‘بانه وره’ به همت و همدلی و همراهی مردم و خیرین، روحانیون، اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار دست به دست هم دادند تا یکی از سنت های حسنه ابراهیمی را به بهترین شکل ممکن برگزار کنند.

عضو هیات اجرایی مراسم قربانی بانه وره در ارتباط با برگزاری این آئین معنوی گفت: امسال همانند چند سال گذشته با همکاری خیرین شهر ۲۳۰ راس احشام شامل ۱۴۳ بز، ۶۵ گوسفند و ۲۲ راس گاو در بانه وره ذبح و قربانی شد.

لقمان محمودی افزود: در مراسم قربانی امروز حدود چهار تن و ۲۰۰ کیلو گوشت حاصل شده است که این گوشت ها در بسته های تقریبا سه و نیم کیلویی در بین یک هزار و ۲۰۰ خانوار شهر بانه وره به صورت مساوی توزیع می شود.

ماموستا مختار دوستمرادی یکی دیگر از اعضای هیات اجرایی مراسم قربانی بانه وره گفت: امسال بخاطر بیماری کرونا و عدم ایجاد ازدحام ذبح احشام در کشتارگاه پاوه واقع در سریاس انجام شد و گوشت حیوانات در سالن چند منظوره تقسیم و نهایتا برای توزیع آماده شده است.

وی در ادامه از فرماندار پاوه، شهردار پاوه، شبکه بهداشت و درمان پاوه، شهرداری و شورای اسلامی بانه وره و همچنین روحانیون، خیرین گرانقدر، مردم شریف امامی و بانه وره و اصحاب رسانه تقدیر و تشکر کرد.

مراسم قربانی شهر بانه وره در تاریخ ۱۸ دی ماه ۱۳۹۶ به شماره ثبت ۱۴۷۸  در فهرست آثار ملی میراث فرهنگی ناملموس کشور ثبت شد.