سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  شنبه 11 مرداد 1399  ::  12:49   

استاندار کرمانشاه تاکید کرد:

توزیع غذا و شربت نذری در ایام محرم ممنوع است

سرویس کرمانشاه _ استاندار کرمانشاه گفت: توزیع غذا و شربت نذری در ایام محرم در هیچ محلی امکان پذیر نیست و توصیه شده است این نذری ها به صورت کمک مومنانه به اقشار آسیب دیده اهداء شود.

 

به گزارش کردپرس هوشنگ بازوند در جلسه ستاد مدیریت و مهار بیماری کرونا استان کرمانشاه عنوان کرد: اگر امروز کرمانشاه نسبت به ماه های گذشته و دیگر استان ها از شرایط بهتری برخوردار است به دلیل همکاری گسترده و مستمر مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی و به ویژه استفاده از ماسک، توجه به فاصله فیزیکی و عدم حضور در تجمع هاست.

وی افزود: از همراهی و مشارکت مردم فهیم استان کرمانشاه برای مبارزه با کرونا و قطع زنجیره انتقال این بیماری صمیمانه تشکر و قدردانی می نمایم و تداوم مسیر مهار کرونا منوط به استمرار این رفتار و فرهنگ مطلوب رعایت توصیه های بهداشتی است.    

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: محدودیت های راه اندازی کارگاه های تأمین اقلام بهداشتی و به ویژه ماسک و مواد ضدعفونی کننده باید برداشته شود و به لحاظ تامین تجهیزات باید به خودکفایی برسیم.

وی عنوان کرد: فرمانداران در شهرستانهایی که وضعیت قرمز دارند بر اجرای پروتکل های بهداشتی و نظارت جدی بر مراسم های عروسی و عزاداری و از برگزاری تجمع ها جلوگیری نمایند.

بازوند یادآور شد: در خصوص مراسم های جشن اعیاد و یا عزاداری ماه محرم تابع تصمیم و نظر کارشناسان بهداشت و درمان و مصوبات ستاد ملی کرونا هستیم؛ البته ستادهای استانی هم اختیاراتی دارند.