سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  شنبه 11 مرداد 1399  ::  13:36   

پیگیری یک خبر؛

فرافکنی در ایلام با کلیدواژه «سرمایه گذاری»

سرویس ایلام - انتقاد کردپرس به فقدان سرمایه گذاری در ایلام با جواب عجیب و غریب سرمایه گذاری 49 هزار میلیاردی استانداری و مدیرکل اقتصاد و دارایی مواجه و آنقدر تکرار شد که در حال حاضر کلمه سرمایه گذاری در استان ایلام تبدیل به یک کلیدواژه برای فرافکنی  شده است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، امروز خبری از معاون عمرانی استانداری ایلام منتشر شد با این عنوان که «۳۶۰ میلیارد ریال برای توسعه فرودگاه ایلام سرمایه‌گذاری شد»! این خبر مصداق بارزی از سوءاستفاده از کلمه سرمایه گذاری در ادبیات فرافکنانه مدیریت اقتصادی استان برای پاک کردن صورت مسأله نبود سرمایه گذاری در استان است.

احمد کرمی در این خبر مصداق های سرمایه گذاری در فرودگاه ایلام را ساخت ترمینال بین‌المللی فرودگاه شهدای ایلام با اعتبار ۱۳۰ میلیارد ریال با 75 درصد پیشرفت فیزیکی، بهسازی ترمینال قدیمی با 50 میلیارد ریال، سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد ریالی برای پروژه پدافند غیرعامل فرودگاه ایلام، توسعه پارکینگ‌های شخصی، عمومی و تاکسی نیز با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال و ۸۰ میلیارد ریال برای بروز کردن سیستم‌ها و خودروهای آتش‌نشانی و نجات دانسته است.

معاون عمرانی در نهایت به ایرنا گفته است: در مجموع طی ۳۰ ماه گذشته افزون بر ۳۶۰ میلیارد ریال برای توسعه امکانات و تجهیزات فرودگاه شهدای ایلام پرداخت شده است.

حال سؤال ما این است که آیا جزییات 49 هزار میلیارد تومانی که استاندار و سایر مسئولین ادعا کرده اند که در استان سرمایه گذاری شده است، مانند جزییات 360 میلیارد ریالی در فرودگاه استان است یا خیر؟ آیا این پول وارد استان شده است؟ آیا اعتبارات عمرانی را جای سرمایه گذاری در نظر می گیرید؟ چرا به خواسته اهالی رسانه مبنی بر اعلام جزییات این شاهکار 49 هزار میلیاردی  توجهی نمی شود تا ابعاد آن برای مردم  روشن شود؟ 

محض اطلاعتان باید عرض شود که اگر جمعیت ایلام را 600 هزار نفر در نظر بگیریم (که از این میزان کمتر است) و اگر این 49 هزار میلیارد تومان را می خواستیم بین مردم توزیع کنیم، به هر ایلامی بیش از 816 میلیون تومان پول می رسید. چنین توقعی نداریم ولی توقع داریم به همین میزان برای هر ایلامی اتفاقات خوب در حوزه سرمایه گذاری و رشد اقتصادی و بهبود کسب و کار اتفاق افتاده باشد.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#سرمایه گذاری در ایلام
#فرافکنی
#استانداری ایلام
#اداره اقتصاد و دارایی ایلام
#49 هزار میلیارد تومان