سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  شنبه 11 مرداد 1399  ::  14:30   

انتقاد جدی نماینده ولی‌فقیه در کردستان از دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی تبلیغات

سرویس کردستان - نماینده ولی‌فقیه در کردستان گفت: دستگاه‌های مسوول و عضو شورای هماهنگی تبلیغات استان هم‌افزایی لازم در برگزاری برنامه‌ها را ندارند و آنگونه که انتظار می‌رود به وظایف خود درست عمل نکرده‌اند در حالیکه باید بهتر از قبل فعالیت کنند.

به گزارش کُرد پرس، به نقل از ایرنا،  آیت‌الله سیدمحمد حسینی شاهرودی روز شنبه به مناسبت آغاز دهه ولایت و در دیدار با مدیران و دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان گفت: دستگاه‌های عضو این شورا باید پیش از اجرای برنامه‌های مناسبتی ملی و مذهبی، موضوعات و برنامه‌ریزی مختلف را در نظر بگیرند و هماهنگی‌های لازم و تقسیم کار مناسب بین آنها وجود داشته باشد

وی تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را به دستور امام (ره) کاری ارزشمند و والا دانست و افزود: این شورا تشکیل شد تا مجموعه‌های مختلف در مناسبت‌های ملی وارد صحنه شوند اما همواره این بحث در کشور مطرح بوده که تبلیغات سرو سامان لازم را ندارد.

نماینده ولی‌فقیه در کردستان یادآور شد: وجود شورای تبلیغات اسلامی امری ضروری است که برکات زیادی نیز برای مردم ایران اسلامی و انقلاب داشته است لذا اکنون که این نهاد به بلوغ رسیده، باید ایجاد هماهنگی در آن ظهور و بروز بیشتری داشته باشد

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با اشاره به اینکه کارهای خوبی در حوزه تبلیغات اسلامی کردستان انجام شده است، اضافه کرد: اگر هماهنگی مناسب بین دستگاه‌ها در مناسبت‌های منطقه‌ای، مذهبی و ملی وجود داشته باشد این مهم کمک بسیار زیادی به قدرتمندتر شدن ایران اسلامی می‌کند.

وی بر لزوم قوی‌تر عمل کردن دستگاه‌ها در زمینه خدمت به مردم تاکید کرد و اظهار داشت: انقلاب کاری کرده که تغییراتی مهم در جهان روی دهد و اکنون به سمت جهانی شدن اسلام پیش می‌رویم که بسیار ارزشمند است.

امام جمعه سنندج نیز در این جلسه دشمن‌شناسی را اصلی‌ترین درس قرآن کریم به مسلمانان عنوان کرد و گفت: این کتاب آسمانی نعمتی بزرگ برای جهانیان بوده و همواره تازگی دارد چرا که راه درست و شناخت واقعی از هستی و اخلاق صحیح را به بشر می‌آموزد و بطور قطع با پیروی از دستور خداوند، می‌توان سعادت دنیوی و اخروی را کسب کرد.

ماموستا فایق رستمی به شناخت و هوشیاری مردم و نیروهای مسلح در جریان هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: اگر اتحاد و انسجام بین مردم و نیروهای مسلح وجود نداشت، قادر به شکست دشمن بعثی و ۳۷ کشور دنیا نبودیم.

وی به اهمیت کار تبلیغات در جهان امروز اشاره کرد و یادآور شد: باید دستگاه‌های مختلف زیر مجموعه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، متفق و متحد در راستای تبلیغ آرمان‌های انقلاب و اسلام گام بردارند به گونه‌ای که مانع از عملی شدن نقشه‌های شوم دشمنان شوند.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان نیز  گفت: این شورا یکی از کهن‌ترین و پرسابقه‌ترین نهادهای جمهوری اسلامی است که به منظور تبلیغ اهداف انقلاب و ساماندهی حرکت‌های مردمی و انسجام منطقی بین دستگاه‌های تبلیغی به دستور امام راحل تشکیل شد.

حجت‌الاسلام سیدمحمد سادات افزود: امروز این شورا همچنان با صلابت در خط درست حرکت می‌کند و ضمن دشمن‌شناسی و تقویت رکن جمهوریت و اسلامیت،  تلاش می‌کند آرمان‌های انقلاب اسلامی را باز تولید و برای قشر جوان جامعه نقش‌آفرینی کند.

وی اصافه کرد: این شورا تلاش دارد در راستای تقویت شناخت عموم به ویژه جوانان نسبت به چرایی و علل پیدایش حوادث انقلاب همچون نهم دی بپردازد تا نظام اسلامی در برابر حوادث و توطئه‌های مشابه در برابر نظام سلطه و ایادی داخلی آنها واکسینه شود.

مدیرکل صدا و سیمای کردستان نیز با بیان اینکه تمام کارهای دنیا بر روی تبلیغات می‌چرخد، گفت: هیچ قدرت و کشوری در دنیا بی‌نیاز از تبلیغات نیست و رسانه‌های مخالف از طریق تبلیغات همواره بدنبال فشار روانی بر انقلاب هستند که باید ما نیز در این زمینه قدرتمند عمل کنیم

جعفر عبدالملکی با بیان اینکه نباید در امر تبلیغات رویکردی فقط برای رفع تکلیف داشت، یادآور شد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی باید با توجه به شرایط موجود و تحرک ضد انقلاب که به دنبال دلسرد کردن مردم از ارزش‌های انقلاب است براساس برنامه‌ای راهبردی عمل کند و بین دستگاه‌ها تقسیم کار وجود داشته باشد.