سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  شنبه 11 مرداد 1399  ::  15:53   

مجلس دموکراتیک سوریه:

گفتگو با نمایندگان مردم سوریه را ادامه می دهیم

سرویس سوریه – مجلس دموکراتیک سوریه در بیانیه ای ضمن تأکید بر لزوم گفتگو برای یافتن راه حلی مسالمت آمیز برای بحران سوریه، از آمادگی خود برای دیدار با نمایندگان اقشار مختلف مردم سوریه خبر داد.

به گزارش کردپرس، مجلس دموکراتیک سوریه اعلام کرد به فعالیت های خود در قالب نشست ها و دیدارها با نمایندگان مردم سوریه برای یافتن زمینه های مشترک، به امید حیات مشترک و برادری مردم، ادامه خواهد داد.

مجلس دموکراتیک سوریه در بیانیه ای که در خبرگزاری فرات منتشر شد، اعلام کرد: «ما به عنوان مجلس دموکراتیک سوریه، با هدف یافتن زمینه های مشترک بیشتر و تقویت حیات اجتماعی و برادری مردم، دیدارهای جدید و فراگیرتری با نمایندگان مردم سوریه، اندیشمندان، دانشگاهیان و رهبران در شمال و شرق سوریه برگزار خواهیم کرد.»

در ادامۀ این بیانیه آمده است: «ما همواره در پی گسترش یک راه حل مسالمت آمیز بوده ایم. ما بر این عقیده ایم که دیالوگ تنها راه بیان عقاید است و تغییر نتیجۀ اقدامات درست است. زمانی که بحران در کشور عمیق تر شد، ما راه حل های نظامی را رد کردیم. ما بر اساس دیالوگ و تبادل نظر راه حل های سیاسی پیشنهاد کردیم. بر همین اساس، نشست ها، کنگره ها و دیدارهای بسیاری ترتیب دادیم و با بخش های زیادی از جامعۀ سوریه گفتگو کردیم.»

مجلس دموکراتیک سوریه در ادامۀ بیانیۀ خود افزوده است: «ما بارها با نمایندگان حکومت مرکزی دیدار کرده ایم، با این امید که به آزادی، کرامت و حقوق مردم سوریه دست پیدا کنیم و زمینه های مشترکی بیابیم که همه بر آنها توافق داشته باشند. هدف ما آن بود که تضمین کنیم تمام مردم شمال و شرق سوریه از پذیرش هویت و حقوقشان در سوریۀ جدید برخوردار خواهند بود. مردم این منطقه به مسئولیت خود عمل کردند و نقش سازنده ای در حفظ وحدت و یکپارچگی داشتند. این موفقیت در سایۀ تلاش های YPG، YPJ و ارتش دموکراتیک سوریه حاصل شد که منطقه را از اشغال داعش ازاد کردند.»