سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  شنبه 11 مرداد 1399  ::  18:03   

آذربایجان‌ غربی در بین 5 درگاه برتر تئاتر ایران

سرویس آذربایجان غربی- رئیس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان‌غربی گفت: درگاه تئاتر استان آذربایجان‌غربی از بین ۳۳ استان کشور رتبه‌ی پنجم را بدست آورد.

امید‌ خاکپور در گفت و گو با کردپرس افزود: در طی سالهای گذشته نیز تئاتر استان همواره جزو استان‌های فعال بود اما این در حالی است که (بهار ۹۸) به علت مشکلات موجود در دوره‌ی قبلی انجمن در این بازه زمانی در قعر جدول قرار داشت.

او با اشاره رکودی بی سابقه فعالیت‌های تئاتری در کشور از اواخر بهمن سال قبل تا اکنون به علت شیوع ویروس کرونا ادامه داد: حجم فعالیت‌ گروه های هنری استان با وجود مشکلات موجود نشان دهنده‌ی زنده و‌ پویا بودن تئاتر در آذربایجان غربی است.

خاکپور اظهار کرد: پس شایسته است مسئولان کشوری که اکنون به علت شرایط کرونا، هنرمندان در وضعیت سخت معیشتی قرار دارند زمینه مناسب جهت حمایت مادی و معنوی از آنان را فراهم سازند.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان‌غربی در مورد اقدامات سایت ایران تئاتر در خصوص انتشار جدول فعالیت پورتابل تمامی استان‌ها نیز گفت: این حرکت بسیار خوبی است که می‌تواند باعث انگیزه و رقابت در بین استان‌ها شود.

خاکپور بیان کرد: سال گذشته ۶۸ نمایش صحنه‌ای و خیابانی در شهرهای مختلف این استان به روی صحنه رفت. از این تعداد ۴۶ اثر در بخش صحنه‌ای و ۲۲ اثر نیز در بخش خیابانی بوده که در همه شهرهای این استان به نمایش گذاشته شده و تعدادی زیادی از آنها به جشنواره‌های بین‌المللی خارج و داخل کشور، جشنوارهای ملی و منطقه‌ای و استانی راه یافته و موفق به کسب جوایز نیز شده‌اند.

او در پایان از طرف هیأت رئیسه‌ این انجمن از اعتماد و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی و شهرستان های تابعه به ویژه هنرمندان پر افتخار و بی ادعای تئاتر استان تشکر نمود.