سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  شنبه 11 مرداد 1399  ::  19:04   

کاهش آمار فوتی های کرونا در آذربایجان غربی به 2 نفر در شبانه روز گذشته

سرویس آذربایجان غربی- رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت:  با اضافه شدن 2 تن دیگر مجموع فوتی های کرونا در آذربایجان غربی به 754 نفر رسید.

به گزارش کردپرس، دکتر جواد آقازاده در گفت و گو با کردپرس افزود: در تاریخ 10 مرداد ماه، 473 مورد بستری در استان داشته ایم که 197 مورد بیمار قطعی مبتلا به ویروس کرونا و 276 مورد مشکوک به ابتلا هستند.

او با اشاره به اینکه طی شبانه روز گذشته 79 نفر در استان بستری شده اند. گفت: در آی سی یو  130 بیمار مبتلا به کرونا بستری شده اند که از این تعداد 32 نفر بد حال و به دستگاه تنفس مصنوعی وصل هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی اظهار کرد: با  2 مورد فوتی جدید در این روز، مجموع فوتی های استان به 754 مورد افزایش یافت که جان باختگان مربوط به خوی و شاهین دژ است.

او بیان کرد: تا این تاریخ،  در ارومیه 159، خوی 150، مهاباد 116، بوکان 84، میاندوآب 58، سلماس 37، پیرانشهر 32،  تکاب 30، نقده 24، شاهین دژ 22، سردشت 11، اشنویه 10،  چایپاره 6، شوط 5،  چالدران 4، ماکو و پلدشت هر کدام 3 نفر جان باخته اند.

دکتر آقازاده تاکید کرد: در مجموع روند بستری ها کاهشی است از وضعیت قرمز به وضعیت هشدار رسیدیم اما هر گونه رفتار خطرناک ممکن است دوباره سبب برگشتن استان به وضعیت قرمز شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی اظهار کرد: مردم سعی کنند پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و با همکاری یکدیگر چرخه ویروس قطع شود. عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در اجتماعات مردمی می تواند در افزایش آمار مبتلایان و مرگ و میر تاثیر داشته باشد.

دکتر آقازاده با اشاره به اهمیت بالای ماسک در پیشگیری از بیماری گفت: در وهله اول مردم از حضور در تجمعات خودداری کنند و در صورت لزوم حضور در بیرون از خانه فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و حتما از ماسک استفاده کنند، دستان خود را با آب و صابون بشویند در غیر این صورت وضعیت حادتر و بدتر خواهد شد.