سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  شنبه 11 مرداد 1399  ::  23:48   

رییس شورای میهنی کُرد(ENKS):

کردهای غیر سوری از منطقه خارج شوند/ منطقه را باید کردهای سوری مدیریت کنند

سرویس سوریه- رئیس شورای میهنی کردسوریه اظهار داشت: ما ازکردهای غیر سوری که  برای کمک به کُردستان‌ سوریه آمده‌اند تشکر می‌کنیم و آن‌ها الان دیگر باید بازگردند.او همچنین تاکید کرد که منطقه(کُردستان سوریه) را باید کردهای سوریه  مدیریت کنند.

به گزارش کُردپرس، «سعود ملا» رییس شورای میهنی کُرد(ENKS) در گفت‌وگو با کانال ماهواره‌ای(روداو)درباره مذاکرات جریان‌های کُرد سوریه حول موضوع اتحاد گفت:مذاکرات ادامه دارد اما هنوز درخصوص بازگشت نیروهای پیشمرگ‌روژ به کُردستان سوریه به توافقی نرسیده‌اند.

سعود ملا درباره مذاکرات میان شورای میهنی کُرد(ENKS) و احزاب اتحاد میهنی کُرد(PYNK) اعلام کرد: مذاکرات میان دو طرف ادامه دارد.

رییس شورای میهنی کُرد درباره بازگشت نیروهای پیشمرگ‌ روژ به کُردستان سوریه تصریح کرد: این موضوع تا به الان در گفت‌وگوها مطرح نشده و توافقی در این رابطه به وجود نیامده است.

سعود ملا همچنین گفت:ما چندین خواسته داریم از جمله برداشتن خدمت اجباری، سرنوشت زندانیان و همچنین افراد غیر سوری که در صفوف حزب اتحاد دموکراتیک(PYD) حضور دارند.

سعود ملا گفت:ما از افرادی که برای کمک به کُردستان‌ سوریه آمده‌اند تشکر می‌کنیم و آن‌ها الان دیگر باید بازگردند.او همچنین تاکید کرد که دیگر منطقه(کُردستان سوریه) را کردهای سوری مدیریت می‌کنند.

به گزارش کُردپرس به نقل از روداو، چند روز پیش در "قامیشلو" مرکز منطقه کُردنشین سوریه، میان حزب دموکرات کُردستان سوریه(PDK.S) و جریان دموکرات آشوری و تیار الاخد و شورای عربی جزیره جبهه(آشتی و آزادی) تشکیل شد.

سعود ملا درباره تشکیل جبهه آشتی و آزادی در جزیره اعلام کرد:قبل از هر چیزی باید ساختارهای سوری با یکدیگر به توافق برسند تا این ساختارها در آینده سوریه به نتیجه‌ای برسند.