سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 12 مرداد 1399  ::  00:28   

حمله ناکام جنگنده های ترکیه به خودروی پ.ک.ک در دهوک اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- حمله موشکی جنگنده های ترکیه، به خودروی پ.ک.ک، در یک روستای منطقه زاویته واقع در نزدیکی شهر دهوک اقلیم کردستان، ناکام مانده و موشک های شلیک شده به هدف اصابت نکرد.

به گزارش کردپرس، شبکه تلویزیونی روداو در خبری گزارش داد که شامگاه شنبه 11 مرداد / 1 اوت، جنگنده های ارتش ترکیه روستای گوندک نبی از توابع منطقه زاویته در نزدیکی شهر دهوک اقلیم کردستان را هدف حمله قرار داده اند.

مشیر بشیر بخشدار منطقه زاویته  در این مورد به روداو گفت که جنگنده های ترکیه سعی در هدف قرار دادن یک خودروی پ.ک.ک، در روستای گوندک نبی در نزدیکی شهر دهوک و از توابع زاویته داشته اند، اما موشکی که برای این هدف از سوی جنگنده ها شلیک شد، به خودرو اصابت نکرد.

همچنین گفت که این حمله تلفات جانی به دنبال نداشته، اما موجب بروز اضطراب و نگرانی در میان ساکنین این روستا شده است.

وی افزود که این اولین بار است این منطقه که فاصله کمی با شهر دهوک دارد، توسط ترکیه بمباران می شود.

ارتش ترکیه از دو ماه پیش تاکنون حملات خود به اقلیم کردستان را که از سال های گذشته تحت عنوان اقدام علیه پ.ک.ک، در جریان بوده، تشدید کرده و وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان و پارلمان کردستان اعلام کرده اند، نظامیان ترکیه بیش از 15 کیلومتر وارد عمق خاک اقلیم  شده و بیش از 18 پایگاه نظامی را در ارتفاعات استان دهوک اقلیم، ایجاد کرده اند و این عملیات تاکنون موجب تخلیه بیش از 500 روستای اقلیم شده است.

از سوی دیگر ده ها شهروند غیرنظامی اقلیم کردستان در این حملات جان خود را از دست داده و یا مجروح شده اند.