سرویس ایران
آخرین خبرهای ایران
انتشار:  یک‌شنبه 12 مرداد 1399  ::  10:22   

دکتر مردانی: قدرت انتقال کرونا ۹ برابر افزایش یافته است/ وضعیت ایران از اسفند و فروردین بدتر است

سرویس ایران- عضو کمیته علمی کرونا گفت: در حال حاضر وضعیت ایران از اسفند و فرودین بسیار بدتر است، تمام بیمارستان ها از بیماران کرونایی پر شده است و پزشکان و پرستاران خسته اند.

به گزارش کُرد پرس، دکتر مردانی: قدرت انتقال کرونا ۹ برابر افزایش یافته استفوق تخصصی بیماری های عفونی با حضور در برنامه در انتهای الوند شبکه دو سیما در مورد ویروس کرونا اطلاعات جدیدی ارایه داد.

مردانی افزود: موارد جدید ابتلا به بیماری بسیار زیاد شده است، از اواسط ماه می در ویروس کرونا جهش کروموزمی اتفاق افتاد به این صورت که قدرت انتقال بیماری در افراد بین سه تا ۹ برابر افزایش پیدا کرده است؛ به همین علت بود که ماسک در مجمع عمومی اجباری شد.

وی با بیان اینکه فردی که به بیماری مبتلا شده و در قرنطینه خانگی به سر می برد به افرادی که با او ارتباط نزدیکی دارند قطعا انتقال می دهند، گفت:  هر ۷ دقیقه یک ایرانی بر اثر کرونا جان خود را از دست می دهد، آمار فوتی ها بسیار بالاست و روزانه به بیش از ۲۰۰ نفر می رسد.

وی گفت: از دوماه پیش سازمان بهداشت جهانی رسما اعلام کرد که بهترین و تنها راه کنترل و مهار کرونا زدن ماسک است؛ زدن ماسک در ایران از ۱۵ تیرماه اجباری شد و خوشبختانه مردم رعایت می کنند اما برخی از افراد روش درست استفاده کردن از ماسک را نمی دانند.

مردانی با بیان اینکه  طبق تحقیقاتی که از مطالعات جدید به دست آماده است؛ افرادی که به بیماری کرونا مبتلا شده اند پس از بهبودی سیستم ایمنی سلولی بدن آن ها تقویت می شود و از ابتلای دوباره آن ها به ویروس کرونا جلو گیری می شود، گفت: در صورتی که افراد برای بار دوم به کرونا مبتلا شوند این بیماری در بدن آن ها بسیار ضعیف عمل می کند.