سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 12 مرداد 1399  ::  10:31   

از سوی عضو شورای رهبری اتحادیه میهنی:

درخواست برای انحلال نهادهای حاکمیتی و پارلمان اقلیم کردستان و برگزاری انتخابات زودهنگام

سرویس عراق و اقلیم کردستان- عضو شورای رهبری اتحادیه میهنی کردستان اعلام کرد که دولتمردان و حاکمان اقلیم کردستان در اداره آن موفق نبوده اند و خواستار انحلال نهادهای ریاست، نخست وزیری، قوه قضائیه و پارلمان اقلیم کردستان و برگزاری انتخابات زودهنگام در اقلیم شد.

 

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری شارپرس، عطا سراوی با انتشار مطلبی در حساب شخصی خود در شبکه اجتماعی فیس بوک، اعلام کرد که باید رهبری حزب اتحادیه میهنی و دفتر سیاسی و شورای رهبری این حزب به وعده ها و تصمیماتی که در کنگره چهارم اتحادیه میهنی اتخاد و اعلام شد، پایبند باشند و در غیر این صورت مغضوب خدا و مردم خواهند بود.

عضو شورای رهبری اتحادیه میهنی کردستان خاطر نشان ساخته که استیصال و بیچارگی سه نهاد ریاست و نخست وزیری و ریاست پارلمان کردستان درآخرین نشست آنان مشهود بوده و نشانه آن است که باید اتحادیه میهنی تصمیم جدی برای تغییرات اتخاذ کند.

وی همچنین تاکید کرده که نهادهای ریاست، نخست وزیری، قوه قضائیه و پارلمان اقلیم کردستان به هیچ عنوان توانایی اداره وضعیت دشوار و وظیفه سنگین اداره حکمرانی را ندارند و اهل این وظیفه حاکمیتی و ملی نیستند و باید اتحادیه میهنی به نحوی تصمیم گیری کند که در جبهه مردم باشد.

عطا سراوی حاکمان اقلیم کردستان را افرادی شکست خورده خوانده و آورده که شرم می کند آنان را فرمانروای خود بداند و تاکید کرده که باید نهادهای ریاست اقلیم کردستان، نخست وزیری و ریاست پارلمان و قوه قضائیه اقلیم منحل شده و انتخابات زود هنگام در اقلیم برگزار شود.

این در حالی است که مصطفی کاظمی نخست وزیر عراق ششم ژوئن 2021 (16 خرداد 1400) را زمان برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام اعلام کرد و احمد حاجی رشید نماینده‌ فراکسیون جماعت اسلامی کردستان (کومل) در پارلمان عراق در گفتگو با کردپرس، اعلام کرد که‌ با تعیین زمان انتخابات زود هنگام در عراق،  فرصت بزرگ و مغتنمی پیش آمده‌ است تا انتخابات پارلمان کردستان نیز در همان روز برگزار و قانون انتخابات عراق نیز به‌ همان نحو در اقلیم کردستان اجرا شود.