سرویس سوریه
انتشار:  یک‌شنبه 12 مرداد 1399  ::  10:55   

واکنش عضو شورای رهبریPYD به سخنان رییس ENKS طی گفت‌وگو با کُردپرس؛

غیر سوری‌ها در صفوف PYD حضور ندارند

سرویس سوریه - رییس مشترک حزب اتحاد دموکراتیک‌ در منطقه فرات طی مصاحبه با کردپرس، در واکنش به اظهارات رییس شورای میهنی کُردسوریه (ENKS) مبنی بر خروج افراد غیر سوری از صفوف این حزب، اظهار کرد:هیچ غیر سوری در صفوف حزب اتحاد دموکراتیک وجود ندارد.

«احمد شیخو» عضو شورای رهبری حزب اتحاد دموکراتیک«PYD»در گفت‌وگو با کُردپرس درباره اظهارات "سعود ملا"رییس شورای میهنی کُرد(ENKS) مبنی بر خروج افراد غیر سوری از صفوف این حزب، گفت:هر زمانی که کُردها قصد اتحاد داشته‌اند، دشمنان فرصت نداده‌اند و خود کُردها نیز دارای مواضع مخالفی نسبت به همدیگر بوده‌اند تا فرصت اتحاد روی ندهد.بویژه از زمانی که پروژه وحدت میان جریان‌های کُرد در سوریه آغاز شده است، برخی سیاست‌ها و اظهارنظرها می‌خواهند که مانع از این اتحاد شوند.

وی ادامه داد:ما می‌دانیم که چه کسی مخالف این اتحاد است و چرا نمی‌خواهند پروژه اتحاد نهایی شود.

وی افزود:ما یک‌ حزب سوری هستیم و محل فعالیتمان کُردستان سوریه است و این اظهارات برخی‌ از اشخاص که می‌گویند، افراد غیرسوری از حزب اتحاد دموکراتیک(PYD) خارج‌شوند، درست نیست.

احمد شیخو با عنوان این‌ مطلب که غیرسوری‌ها در صفوف حزب اتحاد دموکراتیک حضور ندارند، تصریح کرد:قبل از هر موضوعی باید بگویم که هیچ غیر سوری در میان نیروهای ‌ «PYD»حضور ندارد. ما وضعیت کُردهای دیگر را هم‌ مورد توجه قرار می‌دهیم و دَرِ خانه ما بر روی آن‌ها باز است.کُردستان سوریه در جنگ با ترور مدیون‌ خون جوان‌هایی است که از نقاط دیگر برای مبارزه با ترور به اینجا آمده‌اند.

عضو شورای رهبری حزب اتحاد دموکراتیک«PYD» اذعان کرد:یک وظیفه اخلاقی است اگر کسی که از هر نقطه جهان برای مبارزه با ترور و داعش به کُردستان سوریه آمده است و در حال حاضر مهمان ماست.

رییس مشترک حزب اتحاد دموکراتیک‌ در منطقه فرات تصریح کرد:کسانی که در حزب«PYD» فعالیت می‌کنند سوری هستند و شناسنامه سوری دارند و کسی خارج از این حقیقت در حزب حضور ندارد.

احمد شیخو خاطرنشان کرد:اینگونه اظهارات تنها بهانه‌ای است که موضوع اتحاد به نتیجه نرسد و این مسئله هم فشاری خارج از اراده آن‌ها است و از بیرون بر آن‌ها تحمیل می‌شود.