سرویس عراق
انتشار:  یک‌شنبه 12 مرداد 1399  ::  14:24   

استراتژی جدید ارتش و دستگاههای امنیتی عراق برای تعقیب بقایای داعش

سرویس عراق و اقلیم کردستان – فرماندهی عملیات مشترک عراق از استراتژی جدیدی برای پیگرد "هسته های تروریستی" خبر داد و تأکید کرد: داعش تلاش می کند از افزایش دمای هوا و وضعیت بهداشتی عراق برای انجام عملیات تروریستی سوء استفاده کند.
 

به گزارش کرد پرس به نقل از خبرگزاری رسمی عراق، سرلشکر تحسین الخفاجی در این باره گفت: عناصر تشکیلات تروریستی داعش با استفاده از تیم های متحرک و برخی مناطق حامی و پناهگاهشان، تلاش می کنند از افزایش دمای هوا و وضعیت بهداشتی کشور پس از انتشار بیماری کرونا برای انجام عملیات تروریستی به ویژه در مناطق بیابانی سوء استفاده کنند.
سرلشکر الخفاجی افزود: تیم های تروریستی داعش، تصور می کنند با انجام عملیات تروریستی می توانند وجود خودشان را تحمیل کنند و بر وضعیت امنیتی کشور تأثیر بگذارند. این در حالی است که نیروهای نظامی و امنیتی عراق، استراتژی جدیدی براساس اصول اطلاعات نظامی از طریق افزایش عملیات اطلاعاتی برای پیگرد تیم های تروریستی را در دستور کار قرار داده اند.
این مقام نظامی ارشد عراق گفت: همه نهادهای اطلاعاتی وابسته به دستگاههای نظامی امنیتی عراق برای پیگرد بقایای داعش تلاش هایشان را متمرکز کرده اند. همچنین یگان های نظامی برای پیگرد تروریست ها به دوربین های دید در شب مجهز شده اند.