انتشار:  یک‌شنبه 12 مرداد 1399  ::  19:30   

TEV-DEM:

دولت ترکیه تلاش می کند کار نیمه تمام داعش را در شنگال تمام کند

سرویس سوریه - TEV-DEM در بیانیه ای با اشاره به ششمین سالگرد قتل عام شنگال توسط داعش، اقدامات ترکیه را تلاشی برای تکمیل کردن جنایت های داعش در شنگال توصیف کرد.

به گزارش کردپرس، جنبش جامعه دموکراتیک کردهای سوریه (TEV-DEM) در بیانیه ای با اشاره به ششمین سالگرد قتل عام شنگال نوشت: «داعش با حمله به شنگال تلاش کرد تا ایزدی ها، تاریخشان و فرهنگ آنان را نابود کند. با وادار کردن آنان به پناهندگی در تلاش برای تغییر بافت دموگرافیک منطقه برآمد. تروریست ها زنان، کودکان و سالمندان را وحشیانه قتل عام کردند. اماکن تاریخی را تخریب کردند و کاری را که داعش در شنگال نیمه تمام گذاشته بود اکنون دولت ترکیه تلاش می کند تا تکمیلش کند. اردوغان با حمایت از گروه های تروریستی به شنگال حمله می کند. شهروندان عادی را قتل عام می کند. نه تنها کردهای ایزدی، بلکه اردوغان تمام کردها را قتل عام می کند».

به نوشته خبرگزاری هاوارنیوز، TEV-DEM در ادامه بیانیه خود با انتقاد از سکوت جامعه بین المللی در برابر حملات ترکیه و شبه نظامیان به مناطق کردنشین در کشورهای مختلف تصریح کرد: «به نیروهای YBŞ و YJŞ که در برابر حملات و قتل عام شنگال مقاومت کردند سلام می فرستیم. به تمام کردهای ایزدی که در این قتل عام نزدیکان خود را از دست داده اند یک بار دیگر تسلیت گفته و اعلام می کنیم که تا پایان حملات و قتل عام ها در کنار کردهای ایزدی خواهیم بود».

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#روسیه
#ترکیه
#کردها